مدیرعامل سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری تهران مطرح كرد

بیش از نیمی از استعلامات مربوط به حوزه شهری، الكترونیكی نیست

بیش از نیمی از استعلامات مربوط به حوزه شهری، الكترونیكی نیست

بكسیها: مدیرعامل سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات (فاوا) شهرداری تهران اظهار داشت: برای انجام خدمات و كارهای مربوط به شهروندان در حوزه های مختلف شهری به بیش از 40 مورد استعلام از نهادها و وزارتخانه های مختلف نیاز است كه نیمی از آنها الكترونیكی است و بیش از نیمی دیگر، هنوز الكترونیكی نیست.


به گزارش بکسیها به نقل از ایسنا، محمد فرجود، با اشاره ضرورت تبادل اطلاعات و داده میان شهرداری تهران و سایر نهادها و دستگاه ها، توضیح داد: در این دوره شهرداری تهران اهتمام کرده در حوزه اطلاعات و داده رویکرد تعاملی داشته باشد، به طوریکه تا امروز به نهادهای دولتی و حتی بخش خصوصی، شرکت های استارتاپی و دانش بنیان که اطلاعات و یا داده ای درخواست داشتند، خدمات مورد نیاز را ارائه کرده است.
وی با اعلان اینکه سازمان فاوای شهرداری تهران هم به یکسری داده و اطلاعات در حوزه های مختلف نیاز دارد، اظهار داشت: این مساله آنجا اهمیت بیشتری پیدا می کند که شهرداری باید برای انجام کار شهروندان یکسری استعلامات بگیرد، مثلا در حوزه شهرسازی در خیلی از مواقع حسب مورد، ملکی به استعلام نیاز دارد و نهاد مربوطه مثل سازمان اوقاف یا برخی وزارتخانه ها باید اطلاعات استعلام را پاسخ بدهند.
فرجود افزود: در مجموع در همه حوزه های مربوط شهر، بیش از ۴۰ مورد استعلام نیاز است که نیمی از آنها الکترونیکی است و بیش از نیمی دیگر هنوز الکترونیکی نیست. این یعنی پروسه کار شهروندان تا دریافت استعلام ها باید متوقف بماند و اغلب شهروندان باید قسمتی از کار را انجام دهند که در نهایت همگی سبب کندی کار می شود.
مدیرعامل سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات (فاوا) شهرداری تهران، به کارگروه تبادل داده و اطلاعات در وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات اشاره نمود و اظهار داشت: در این کارگروه اطلاعات بین دستگاهی تبادل می شود، سازمان فاوای شهرداری تهران هم اطلاعات به سایر دستگاه ها و نهادها ارائه می دهد و اطلاعات هم دریافت می کند و به سیستم تبادل داده های دولت هم متصل است.
طبق گزارش سایت شهر، فرجود همین طور از مذاکره با نهادها و سازمان هایی مانند سازمان ثبت اسناد و برای تبادل اطلاعات به ویژه درحوزه مالکان املاک آگاهی داد و تبادل اطلاعات و داده را سبب تسریع کارها در سطح شهر و بالارفتن صحت و دقت عنوان نمود.
منبع:

1399/04/14
16:38:18
5.0 / 5
2281
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات کاربران بکسیها در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۱
بکسیها - اخبار اجتماعی
baxiha.ir - مالکیت معنوی سایت بکسیها متعلق به مالکین آن می باشد