سخنگوی كمیسیون شوراها خبر داد

چه بخش هایی درباره كلینیك سینا كم كاری كردند؟

چه بخش هایی درباره كلینیك سینا كم كاری كردند؟

بكسیها: سخنگوی كمیسیون امور داخلی كشور و شوراها مجلس شورای اسلامی اصرار كرد با بررسی های صورت گرفته در ضمن دو هفته گذشته از طرف كمیسیون در این حادثه كم كاری وزارت بهداشت و شهرداری تهران محرز است و كاربری این ساختمان غیر درمانی بوده و با مجوز شهرداری تهران كاربری آن به درمانی تبدیل گشته است.


علی حدادی در گفت و گو با ایسنا با اشاره به بررسی جزئیات حادثه کلینیک سینا در کمیسیون امورداخلی کشور و شوراها، بیان کرد: کمیسیون امور داخلی کشور و شوراهای مجلس کمیته ای جهت بررسی علل بروز حادثه در بیمارستان سینا تشکیل داده است. در این کمیته نشست هایی با مسئولان سازمان آتش نشانی، مدیریت بحران استان تهران، اورژانس، نیروی انتظامی اجرا شد. با بازدید از محل حادثه و گفت و گو با بعضی از مجروحان، اسناد و مدارک به صورت دقیق بررسی گردید.
ایشان سپس اظهار نمود: کاربری این ساختمان که متعلق به بخش خصوصی است غیر درمانی بوده و با مجوز شهرداری تهران کاربری آن به درمانی تبدیل گشته است. وزارت بهداشت و درمان نیز مجوز کلینیک را برای انجام عمل های جراحی زیبایی و آزمایشی صادر کرده بود که در همین راستا وزارت بهداشت و شهرداری تهران وظیفه خودرا انجام نداده اند.
نماینده مردم طالقان و ساوجبلاغ در مجلس یازدهم اشاره کرد: این ساختمان با وجود استواری بنای لازم و تغییرات کاربری که در داخل آن به وجود آمده بود، محل نگهداری وسایل قابل اشتعال در طبقه زیرین بوده در صورتیکه این وسیله ها (کپسول های گاز هلیوم) باید در خارج از ساختمان نگهداری می شد.
ایشان سپس با اعلان اینکه فرسودگی شبکه برق طبقه سوم و عدم کنترل سالیانه این تأسیسات موجب اتصال برق و در نهایت منجر به آتش سوزی شده است، اشاره کرد: این آتش ضمن سرایت به طبقه زیرین منجر به انفجار یکی از کپسول های هلیوم شده و دود حاصل از آن و گاز گرفتگی شدید در طبقات موجب خفگی برخی از کارکنان شده است.
حدادی اضافه کرد: نیروی انتظامی ضمن تشکیل پرونده برای مالک و برخی از مدیران ساختمان پرونده را به دستگاه قضایی دادگستری تهران ارجاع کرده است. متاسفانه مسئول خدمات این ساختمان از شهروندان خارجی بوده و آموزش موردنیاز را ندیده و تخصص کافی نیز نداشته است. شهرداری و وزارت بهداشت کار خودرا به درستی انجام نداده اند بدین جهت باید پاسخگو باشند.
او در آخر تاکید کرد: حالا افراد متخلف به دستگاه قضائی معرفی شده اند. در این حادثه ۱۸ نفر از کارکنان و یک نفر از مراجعان جان خودرا از دست داده اند.
منبع:

1399/05/02
16:39:58
5.0 / 5
1576
تگهای خبر: خدمات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات کاربران بکسیها در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۴
بکسیها - اخبار اجتماعی
baxiha.ir - مالکیت معنوی سایت بکسیها متعلق به مالکین آن می باشد