مدیرعامل شركت متروی تهران خبر داد:

رونمایی از سامانه آنلاین تأمین كنندگان تأیید شده مترو (AVL)

رونمایی از سامانه آنلاین تأمین كنندگان تأیید شده مترو (AVL)

بكسیها: مدیرعامل شركت متروی تهران، از رونمایی و راه اندازی سامانه آنلاین تأمین كنندگان تایید شده مترو (سامانه AVL) اطلاع داد و اظهار داشت: راه اندازی این سامانه ضمن كمك به جلوگیری خروج ارز از كشور منجر به كاهش زمان بهره برداری از ایستگاه های مترو می شود.


به گزارش بکسیها به نقل از ایسنا، علی امام از رونمایی و راه اندازی سامانه آنلاین تأمین کنندگان تایید شده مترو (سامانه AVL) اطلاع داد و عنوان کرد: راه اندازی این سامانه منجر به کاهش زمان تأمین، نصب و راه اندازی تجهیزات و در نتیجه کاهش زمان بهره برداری از ایستگاه های مترو خواهد شد؛ همینطور از خروج ارز از کشور هم جلوگیری می کند.
وی تصریح کرد: خوشبختانه پیمانکاران و مشاورین داخلی کشورمان دارای توانمندی و تجربیات قابل توجهی در حوزه اقدامات اجرایی سازه و سیویل هستند و بنابراین معمولا اقدامات این حوزه با کمترین قیمت و بموقع در متروی تهران انجام می شود.
امام اضافه کرد: اما تأمین تجهیزات برقی، مکانیکی و پنوماتیک (استفاده از انرژی باد در امور صنعتی) به دلیل وابستگی به خارج از کشور معمولا با تأخیر زمانی و خروج مقادیر بسیار زیاد ارز از کشور مواجه می باشد.
مدیرعامل شرکت راه آهن شهری تهران و حومه (مترو) با اشاره به این که هم اکنون خیلی از تولید کنندگان داخلی توان تأمین بخشی از تجهیزات را دارند، اضافه کرد: اما به علل مختلف همچون تحریم ها، شرکت های داخلی نمی توانند تأییدیه های لازم را برای تجهیزات ساخت داخل تهیه کنند. حتی اگر بتوانند تأییدیه های لازم را دریافت نمایند هزینه نهایی آن کالاها افزایش می یابد.
امام در ادامه اضافه کرد: راه اندازی سامانه AVL بستری را فراهم نموده است تا از آن دسته از تأمین کنندگان داخلی که قصد دارند برای تولیدات خود استانداردهای لازم را به دست بیاورند، پشتیبانی صورت گیرد. در نتیجه این سامانه، فضایی برای رقابت تولیدات داخلی و خارجی است.

شفاف سازی و پرهیز از وابستگی به خارج از کشور

امام با اشاره به شفاف سازی و پرهیز از وابستگی به خارج از کشور بعنوان دو پیامد مثبت راه اندازی این سامانه تصریح کرد: سیاست گذاری متمرکز، تأمین کالا و تجهیزات به صورت غیر متمرکز، تسری قوانین و آئین نامه های مصوب و هم افزایش سرعت تصمیم گیری و اجرا، از دیگر نتایج مثبت راه اندازی سامانه AVL است.
او با اشاره به اینکه سامانه آنلاین تأمین کنندگان تأیید شده مترو به صورت جداگانه و آنلاین برای هر پروژه تمام استانداردها، الزامات، قطعات و تجهیزات مورد نیاز را درج می کند، اظهار نمود: تأمین کنندگانی که توان تأمین تجهیزات و استانداردهای مورد نظر را دارند اعلام آمادگی کرده و با عرضه مستندات خود تأییدیه های مورد نظر را در کمترین زمان دریافت می کند. همینطور شرکت هایی که به مرور استانداردهای مورد نظر خویش را از دست می دهند از سامانه خارج می شوند و تا زمانی که استانداردهای لازم را به دست نیاورده باشند در سامانه وارد نخواهند شد.
مدیرعامل شرکت متروی تهران با اشاره به این که تأیید استاندارد تجهیزات تولیدی شرکت های داخلی فرآیندی مستمر است، عنوان کرد: بنابراین یک نقشه راه برای موفقیت این سامانه تدوین شده تا ادامه فعالیت آن بر طبق این نقشه صورت گیرد.
اودر ادامه تصریح کرد: درنتیجه علاوه بر نتایج مثبتی که راه اندازی این سامانه برای متروی تهران دارد، سایر اعضای اتحادیه شرکتهای قطار شهری کشورکه در حال رسیدن به فاز تأمین و نصب تجهیزات هستند هم از وجود آن بهره مند خواهند شد؛ چونکه این سامانه می تواند با مشارکت اتحادیه قطارهای شهری کشور نقش ارزشمند ای در توسعه صنعت مترو داشته باشد.
مدیرعامل شرکت راه آهن شهری تهران و حومه (مترو) با اشاره به این که فیلدها و اطلاعات مد نظر شرکت مترو جهت راه اندازی این سامانه بر روی «سامانه تأمین کنندگان و عرضه دهندگان خدمات شهرداری تهران» بارگذاری شده است، اظهار داشت: با عنایت به این که این سامانه از قبل طراحی شده و از نظر زمان و هزینه برای شرکت مترو اجرای سامانه تأمین کنندگان تأیید شده آنلاین مترو بسیار به صرفه بود.
طبق گزارش روابط عمومی و امور بین الملل شرکت راه آهن شهری تهران و حومه (مترو)، متقاضیان جهت رفتن به این سامانه در ابتدا باید با گذراندن مراحل ثبت نام در سامانه my.tehran.ir و دریافت نام کاربری و رمز عبور به آدرس providers.tehran.ir مراجعه نموده و مراحل سه گانه خوداظهار عمومی، فنی و مالی را جهت ثبت در سامانه AVL انجام دهند.
منبع:

1399/05/04
13:34:56
5.0 / 5
1564
تگهای خبر: آنلاین , خدمات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات کاربران بکسیها در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۳
بکسیها - اخبار اجتماعی
baxiha.ir - مالکیت معنوی سایت بکسیها متعلق به مالکین آن می باشد