هوای پایتخت امروز مطلوب است

هوای پایتخت امروز مطلوب است

برپایه پیشبینی شركت كنترل كیفیت هوای تهران، كیفیت هوای پایتخت طی ۲۴ ساعت گذشته و الان (۱۵ مرداد ماه) در محدوده قابل قبول بوده است.به گزارش بکسیها به نقل از ایسنا، بر مبنای پیشبینی های انجام شده در شرکت کنترل کیفیت هوای تهران، در اولین ساعات امروز (۱۵ مرداد ماه) با عنایت به حاکمیت شرایط جوی مساعد طی ساعات گذشته و وزش باد مؤثر شاهد برقراری شرایط قابل قبول در بیشتر مناطق خواهیم بود.

با تداوم این شرایط جوی و افزایش تندی باد طی روز شرایط مناسب جهت پراکندگی آلاینده ها فراهم خواهد شد، همینطور غلظت آلاینده ازن نسبت به روز گذشته کاهش پیدا کرده است و پیشبینی می شود کیفیت هوا در وضعیت مطلوب باقی بماند.

در شامگاه با افزایش ترافیک بر غلظت آلاینده ها بخصوص ذرات معلق افزوده خواهد شد و احتمال می رود کیفیت هوا در پاره ای از مناطق پرتردد کاهش پیدا کند.

صبح فردا (۱۶ مرداد ماه) با برقراری جو آرام همراه با آغاز تردد خودرو ها بر غلظت آلاینده ها افزوده می شود و برقراری شرایط ناسالم برای گروه های حساس در بعضی مناطق پرتردد دور از انتظار نخواهد بود.

به تدریج طی روز از تندی باد کم می شود که همراه با حضور عوامل کافی جهت تولید آلاینده ازن، غلظت این آلاینده در ساعات بعدازظهر نسبت به روز قبل افزایش پیدا خواهد نمود و به تبع آن کیفیت هوا در بیشتر مناطق کاسته می شود.

شایان ذکر است در اواخر وقت فردا (۱۶ مرداد ماه) با وزش باد مؤثر و پراکندگی آلاینده ها برقراری وضعیت مطلوب کیفیت هوا در بیشتر مناطق پایتخت پیشبینی می شود.

به گزارش بکسیها به نقل از ایسنا، آلاینده شاخص هوای پایتخت طی ۲۴ ساعت گذشته «ازن» با میانگین ۸۲ بود و هوای پایتخت در شرایط قابل قبول قرار داشت. آلاینده شاخص الان «ذرات معلق کمتر از ۲.۵ میکرون» با میانگین ۶۸ است و هوا در محدوده قابل قبول قرار دارد.

منبع:

1399/05/15
23:35:04
5.0 / 5
1410
تگهای خبر: كیفیت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات کاربران بکسیها در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۱
بکسیها - اخبار اجتماعی
baxiha.ir - مالکیت معنوی سایت بکسیها متعلق به مالکین آن می باشد