سرپرست معاونت آموزش متوسطه آموزش و پرورش استان مركزی خبر داد؛

ثبت نام ۹۲ و شش دهم درصدی دانش آموزان مركزی در مقاطع تحصیلی مختلف

ثبت نام ۹۲ و شش دهم درصدی دانش آموزان مركزی در مقاطع تحصیلی مختلف

سرپرست معاونت آموزش متوسطه آموزش و پرورش استان مركزی اظهار داشت: هم اكنون ۹۲ و ۶ دهم درصد از دانش آموزان استان در مقاطع مختلف ثبت نام كردند.به گزارش بکسیها به نقل از مهر، احمد حسینی عصر روز چهارشنبه در جلسه شورای آموزش و پرورش استان مرکزی در اراک، پروژه مهر را برای بازگشایی مدارس یک پروژه ملی دانست و اظهار نمود: علاوه بر آموزش و پرورش دستگاه های دیگر هم در این پروژه همکاری می کنند.
وی افزود: سال جاری بازگشایی مدارس در استان تحت عنوان ارتقا سطح بهداشت مدارس و توسعه آموزش های الکترونیکی است.
سرپرست معاونت آموزش متوسطه آموزش و پرورش استان مرکزی بیان نمود: سال جاری در کار گروه های شش گانه مهر یک کار گروه تحت عنوان بهداشت و تندرستی افزوده شده است.
احمدی در مورد توسعه آموزش های الکترونیک اضافه کرد: این مهم افزایش مهارت معلمان را در سطح ملی به دنبال دارد.
وی با اشاره به مشکل کمبود نیروی انسانی در مجموعه آموزش و پرورش استان عنوان کرد: بخش قابل توجهی از آموزش دانش آموزان در مدارس توسط دبیران بازنشسته انجام می شود.
سرپرست معاونت آموزش متوسطه آموزش و پرورش استان مرکزی در ارتباط با آموزش های الکترونیک دانش آموزان اظهار داشت: در روزهای کرونا استفاده از سامانه شاد توسط دانش آموزان و معلمین مورد توجه قرار گرفت اما از طرفی ۲۰ درصد از دانش آموزان استان نتوانستند از سامانه شاد استفاده کنند.
احمدی اظهار نمود: اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان مرکزی مقرر شد در سه فاز تمامی مدارس شهری و روستایی بالای ۲۰ خانوار به اینترنت و مودم های مجانی مجهز کنند.
به گفته وی مقرر است که سامانه شاد به شاد پلاس ارتقا پیدا کند تا خدمت بهتر را به دانش آموزان ارائه نماید.
سرپرست معاونت آموزش متوسطه آموزش و پرورش استان مرکزی با اشاره به ساماندهی نیروهای انسانی اظهار داشت: تا به امروز تمامی نقل و انتقالات مربوط به ساماندهی انجام شده است.
احمدی در مورد آمار ثبت نام دانش آموزان استان در مقاطع تحصیلی عنوان کرد: تابحال ۱۲۷ هزار و ۳۸۴ نفر در پایه ابتدایی، ۵۷ هزار و ۳۲۱ نفر در پایه اول متوسطه و ۴۱ هزار و ۲۵۲ نفر پایه دوم متوسطه ثبت نام کردند.
وی اضافه کرد: هم اکنون ۹۲.۶ درصد از دانش آموزان استان در پایه های مختلف ثبت نام کردند اما در ثبت نام پایه دهم با مشکل مواجه هستیم.منبع:

1399/05/23
11:38:56
5.0 / 5
1546
تگهای خبر: دستگاه , فناوری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات کاربران بکسیها در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۳
بکسیها - اخبار اجتماعی
baxiha.ir - مالکیت معنوی سایت بکسیها متعلق به مالکین آن می باشد