نظارت بر تاكسی های اینترنتی در انتظار سامانه سماس

نظارت بر تاكسی های اینترنتی در انتظار سامانه سماس

به گزارش بكسیها مدیرعامل سازمان تاكسیرانی شهرداری تهران در مورد نحوه نظارت بر تخلفات رانندگان مسافربرهای اینترنتی توضیحاتی را ارائه نمود.


علیرضا قنادان در گفتگو با ایسنا، درباره نحوه نظارت بر تاکسی های اینترنتی اظهارکرد: در آئین نامه نظارتی این تاکسی ها که از جانب وزارت کشور تاکید شده تخلفات آنها در دو قالب صنفی و حمل و نقلی تعریف شده است که جدول مشخصی دارد و البته قابلیت تکمیل شدن را هم دارد.
وی ادامه داد: عمده مشکلاتی که مردم از آنها ناراضی هستند همچون درخواست مبلغ بالاتر، پیاده یا سوار کردن در محل های نامناسب و غیره مربوط به حوزه تخلفات صنفی می شود که مطابق آئین نامه باید این تخلف برابر قانون نظام صنفی در اتحادیه ها و اتاق اصناف مورد رسیدگی قرار گیرد.
قنادان اظهار داشت: برخی تخلفات که مربوط به وضعیت راننده و خودرو است همچون نداشتن معاینه فنی، عدم رعایت پروتکل های حمل و نقل و غیره مربوط به شاخه تخلفات حمل و نقلی است که رسیدگی به این تخلفات به مانند نحوه رسیدگی به تخلفات شرکت های بخش خصوصی است و نظارت برآنها از راه سامانه سماس وزارت کشور انجام می شود.
به قول وی، بر مبنای اطلاعات ما طراحی این سامانه در مراحل نهایی قرار دارد و بعد از برقراری دسترسی شهرداریها، در آنجا تمام اطلاعات سفر، خودرو و غیره درج می شود تا بتوانیم مستندتر با تخلفات احتمالی برخورد نماییم که البته این سامانه در مراحل پایانی قرار دارد و امیدواریم از جانب وزارت کشور هرچه سریع تر به چرخه نظارت وارد شود.
به گزارش بکسیها به نقل از ایسنا، سامانه سماس، مطابق با دستورالعمل نظارت بر چگونگی فعالیت عرضه دهندگان خدمات هوشمند مسافر توسط وزارت کشور برای ثبت برخط اطلاعات سفرها طراحی شده است.
منبع:

1399/05/31
21:04:59
5.0 / 5
1356
تگهای خبر: اینترنت , خدمات , هوشمند
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات کاربران بکسیها در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۳
بکسیها - اخبار اجتماعی
baxiha.ir - مالکیت معنوی سایت بکسیها متعلق به مالکین آن می باشد