توضیحات شهرداری در مورد قطع درختان محدوده پارك ملت

توضیحات شهرداری در مورد قطع درختان محدوده پارك ملت

بكسیها: مدیرعامل سازمان بوستان ها و فضای سبز شهرداری تهران در مورد قطع درختان خیابان ولیعصر در محدوده پارك ملت توضیحاتی ارائه نمود.


به گزارش بکسیها به نقل از ایسنا، علی محمد مختاری، درباره جزئیات خبر قطع درختان در پارک ملت اظهار داشت: اساسا خیابان ولی عصر از زیباترین و قدیمی ترین خیابان های تهران است که دلیل این زیبایی هم اساسا درختان چناری است که در دو طرف آن کاشته شده است به طوریکه این خیابان توریستی به سبب همین درختان بعنوان میراث طبیعی به ثبت رسیده است از همین رو حفاظت از درختان این خیابان همیشه از اولویت های شهرداری بوده است.
وی ادامه داد: تصاویری هم که از درختان در خیابان ولی عصر، در محدوده پارک ملت انتشار یافته است، درختانی بودند که خشک شده بودند و امکان سقوط و لطمه به شهروندان وجود داشت. با این وجود این درختان قطع نشدند بلکه با مجوز از کمیسیون ماده هفت در منطقه ۳ سربرداری شده که باید چهار تا پنج ماه صبر کرد تا مشخص شود آیا این درختان باردیگر سبز می شوند یا خیر.
مدیرعامل سازمان بوستان ها و فضای سبز شهرداری تهران بیان کرد: با نظر کارشناسان و استادان دانشگاه مشخص شد عواملی مانند تغییر اقلیم، افزایش دما، آلودگی هوا و وجود ریزگردها که منافذ برگ ها را مسدود کرده و مانع تغدیه گیاه می شود و همین طور فاصله نامناسب کاشت سبب شده تا صدماتی به این درختان وارد شود و برخی از این درختان به دلیلهای گفته شده و همین طور آفات گیاهی گرفتار لطمه های شوند.
مختاری بیان کرد: این درختان خشک ممکنست به سبب سقوط ناگهانی صدمات مالی و جانی را به شهروندان وارد کند که در صورت بروز چنین شرایطی در گام نخست دلیلهای خشکی درخت مورد بررسی قرار می گیرد و در گام بعد در صورت خشک بودن درختان اگر کوتاهی صورت گرفته باشد با پیمانکاران برخورد قانونی انجام شده و اگر هم بر اثر بروز آفات خشک شده باشند بجای آن درخت در همان نقطه از همان نوع درخت کاشته می شود.
بنا براعلام سایت شهر، وی اظهار داشت: درختان خشک با مجوز کمیسیون ماده هفت در مناطق حذف می شوند جایگزین هم در همان محل کاشته می شود. در سه سال قبل در خیابان ولی عصر بیش از سه هزار و ۳۰۰ اصله درخت با محیط بن بالای ۵۰ و قدمت ۱۰ تا ۱۵ سال کاشته شده و امسال هم ۵۰۰ اصله درخت چنار حدفاصل منیریه تا راه آهن کاشته می شود. پایش انجام شده روی درختان کاشته شده هم نشان میدهد وضعیت این درختان تازه خوب است و رشد مناسبی دارد.
منبع:

1399/06/19
12:53:24
5.0 / 5
1432
تگهای خبر: باتری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات کاربران بکسیها در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۲
بکسیها - اخبار اجتماعی
baxiha.ir - مالکیت معنوی سایت بکسیها متعلق به مالکین آن می باشد