ساوری خبر داد؛

تدوین پیش نویس سند جامع جلوگیری از فساد اداری و اقتصادی

تدوین پیش نویس سند جامع جلوگیری از فساد اداری و اقتصادی

به گزارش بكسیها رئیس دبیرخانه شورایعالی جلوگیری از وقوع جرم كشور اظهار داشت: پیش نویس سند جامع نحوه مشاركت مؤثر دستگاه های اجرایی در صیانت از نظام اداری و جلوگیری از فساد اداری و اقتصادی، تدوین شد.


به گزارش بکسیها به نقل از مهر، علیرضا ساوری، اضافه کرد: شفاف سازی گردش اطلاعات مالی و اداری در دستگاه های اجرایی، تسهیل و دسترسی افراد ذی ربط به این قبیل اطلاعات، پیشگیری از تعارض و تزاحم منافع، جلوگیری از ایجاد رانت و انحصار در معاملات دستگاه های اجرایی، تقویت مسئولیت پذیری در انجام تکالیف قانونی، افزایش مشارکت آحاد جامعه، ارتقاء آگاهی های جلوگیری از فساد، بازبینی و اصلاح ساختارهای سازمانی و بهبود فرآیند رسیدگی های قضایی، بعنوان مهمترین راهبردهای جلوگیری از فساد اقتصادی و اداری در سند مذکور گنجانده شده است.
رئیس دبیرخانه شورایعالی جلوگیری از وقوع جرم کشور بیان نمود: این پیش نویس با هماهنگی و همکاری جامعه پیشگیری کشور و دستگاه های عضو شورایعالی جلوگیری از وقوع جرم و با استفاده از دیدگاه های کارشناسی اساتید و افراد خبره در حوزه جلوگیری از وقوع جرم در برگیرنده ۱۲ راهبرد اساسی و ۱۲۷ اقدام اجرایی ذیل راهبردهای مذکور تهیه شد.
ساوری اضافه کرد: این سند نقشه راه جلوگیری از جرایم، فساد اقتصادی، اداری و صیانت از نظام اداری، حقوق عامه و حفظ حقوق بیت المال در جهت طرح تحول قوه قضاییه است و مطالب و مفاد مندرج در آن با استناد به قوانین و مقررات و ضوابط و اسناد بالادستی تنظیم شده است.
مشاور معاون اجتماعی و جلوگیری از وقوع جرم قوه قضاییه اظهار نمود: به منظور اجرای راهبردهای ۱۲ گانه سند مذکور مجموعاً ۱۲۷ اقدام اجرایی در چارچوب جدول عملیاتی شامل مجری اصلی، نهادهای همکار، وظایف مجری اصلی و نهادهای همکار، مستندات قانونی و زمان بندی اجرای برنامه ها تنظیم شده است.
وی اظهار نمود: در تدوین پیش نویس سند یاد شده مجموعاً ۳ جلسه کارشناسی و یک جلسه کمیسیون جلوگیری از جرایم و صدمه های اجتماعی و ارتقاء سلامت اجتماعی ذیل شورای عالی برگزار و بالغ بر ۸۰۰ نفر ساعت کار کارشناسی و مدیریتی انجام شده است.
پیش نویس سند مذکور در دستور کار جلسه آتی شورایعالی جلوگیری از وقوع جرم کشور است که پیشبینی می شود بعد از طرح و تصویب نهایی آن با امضای سران سه قوه به مرحله اجرا گذاشته شود.


منبع:

1399/06/27
00:39:38
5.0 / 5
1073
تگهای خبر: دستگاه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات کاربران بکسیها در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۲
بکسیها - اخبار اجتماعی
baxiha.ir - مالکیت معنوی سایت بکسیها متعلق به مالکین آن می باشد