سرپرست سازمان خدمات اجتماعی شهرداری تهران اعلام كرد

مسئولیت پذیری اجتماعی پیمانكاران طرف قرارداد شهرداری در دستور كار

مسئولیت پذیری اجتماعی پیمانكاران طرف قرارداد شهرداری در دستور كار

سرپرست سازمان خدمات اجتماعی شهرداری تهران از انجام تست كرونا كودكان كار آگاهی داد و همین طور اظهار داشت: اشاره كرد: از نیمه دوم امسال تلاش داریم با برنامه ریزی دقیق موضوع مسئولیت پذیری اجتماعی پیمانكاران طرف قرارداد شهرداری را در دستور كار قرار داده و زمینه بهره مندی مدیریت شهری در پروژه های اجتماعی و خدماتی از این ظرفیت را بكار گیریم.


به گزارش بکسیها به نقل از ایسنا، سید مالک حسینی با اشاره به لزوم ارائه خدمات به کودکان کار و خیابان از انجام آزمایشات ادواری تست کرونا ویژه کودکان کار تحت پوشش مراکز پرتو آگاهی داد و اظهار داشت: در امتداد اجرای نظام نامه مسئولیت پذیری اجتماعی سازمان ها و بنگاه های اقتصادی توسط شورای اسلامی شهر تهران و ترویج فرهنگ مسئولیت پذیری پیمانکاران طرف قرارداد شهرداری تهران، با همکاری مؤسسه کاهش لطمه " نوید همرازی ایرانیان "، برنامه انجام تست کرونا برای کودکان کار مراکز پرتو در حال اجراست.
وی اضافه کرد: سازمان خدمات اجتماعی شهرداری تهران همیشه با همکاری سازمان های مردم نهاد (سمن) ها خدمات متنوع آموزشی، بهداشتی، حمایتی، مددکاری و روانشناختی را به کودکان کار ارائه کرده است که این خدمات در ایام سخت کرونا شکل متفاوتی به خود گرفته است.
حسینی ضمن تاکید بر رعایت پروتکل های بهداشتی در مراکز پرتو اشاره کرد: تیم تخصصی پزشکی ضمن استقرار در مراکز پرتو مناطق 9، 14، 18، 20 و 21، و بررسی وضعیت جسمانی کودکان در حال انجام تست کرونا برای برخی از آنان هستند و تلاش می نماییم بطور دوره ای این خدمت را به کودکان کار و در معرض لطمه ارائه نماییم.
سرپرست سازمان رفاه، خدمات و مشارکت های اجتماعی شهرداری تهران با تاکید بر دغدغه این سازمان در خصوص حفظ سلامت جسمانی کودکان کار و خصوصاً زباله گرد در کلانشهرتهران اظهار داشت: کودکان همچون گروه هایی هستند که همیشه نیاز به مراقبت دارند و باتوجه به شرایط موجود جامعه، شیوع بیماری واگیردار کووید 19 و سبک زندگی متفاوت کودکان کار، در حد امکانات و بضاعتمان تلاش می نماییم به این عزیزان خدمت ارائه نماییم.
وی افزود: در این راستا اقدامات پیشگیرانه ی بهداشتی از طرف سازمان و با همکاری سازمان های مردم نهاد(سمن) ها، صورت گرفته است که می توان به " انجام تست کرونا (کووید 19) "، "ویزیت کودکان توسط تیم پزشکی متخصص"، " توزیع اقلام بهداشتی (ماسک، دستکش و محلول ضدعفونی ) " در گودهای زباله گردی و مراکز پرتو اشاره داشت.
حسینی در تشریح CSR (مسئولیت اجتماعی سازمان ها ) و مسئولیت پذیری سازمان ها در قبال جامعه ای که در آن فعالیت می نمایند، اشاره کرد: مدیریت شهری به تنهایی قادر به حل مسائل و معضلات اجتماعی در پایتخت نیست و دراین زمینه بنا به لزوم همکاری و مشارکت پذیری، نیاز به حمایت و همکاری سایر ارگان های همکار و سازمان های مردم نهاد دارد تا بتواند در حوزه کاهش و ساماندهی لطمه های اجتماعی و توانمند سازی کودکان کار و خیابان گام های مؤثری بردارد.
بنا براعلام روابط عمومی سازمان خدمات اجتماعی شهرداری تهران، وی اشاره کرد: از نیمه دوم امسال تلاش داریم با برنامه ریزی دقیق موضوع مسئولیت پذیری اجتماعی پیمانکاران طرف قرارداد شهرداری را در دستور کار قرار داده و زمینه بهره مندی مدیریت شهری در پروژه های اجتماعی و خدماتی از این ظرفیت را بکار گیریم.1399/06/27
19:14:42
5.0 / 5
1196
تگهای خبر: خدمات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات کاربران بکسیها در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۴
بکسیها - اخبار اجتماعی
baxiha.ir - مالکیت معنوی سایت بکسیها متعلق به مالکین آن می باشد