رییس سازمان مدیریت استان تهران تاكید كرد

ضرورت نظارت جدی بر پرداخت تسهیلات توسعه و اشتغال روستایی

ضرورت نظارت جدی بر پرداخت تسهیلات توسعه و اشتغال روستایی

بكسیها: رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان تهران با تاكید بر ضرورت نظارت جدی و همگانی بر روند پرداخت تسهیلات توسعه و اشتغال روستایی، اظهار داشت: نهادهای حمایتی و بانك های عامل برای پیشبرد برنامه های اشتغال روستایی باید تعامل نزدیك و موثری داشته باشند.


مسعود شفیعی در گفتگو با ایسنا، در تشریح روند توسعه در روستاهای سطح استان تهران، اظهار نمود: بدون شک تعامل نزدیک دستگاه های حمایتی و بانکهای عامل برای جذب منابع در نظر گرفته شده به منظور ایجاد و توسعه اشتغال در مناطق روستایی تأثیر بسزایی دارد.
به قول وی، برای نظارت بر چگونگی اعطای تسهیلات اشتغال زایی در مناطق روستایی، نباید از نظارت همگانی غفلت شود. اگر دسترسی به اطلاعات مربوط به این طرح با جزئیات در اختیار همه مردم قرار گیرد و به صورت مستمر به جامعه گزارش دهیم، بطور قطع می توان از نظارت همگانی هم در مراحل انجام طرح برخوردار شد.
رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان تهران، اضافه کرد: تابحال پنج مرحله تسهیلات در استان تهران توزیع شده که باید عملکردها تا پایین ترین سطوح در گزارشها عرضه و به صورت عمومی منتشر شود، چه بسا برخی مواقع به واسطه اطلاعات میدانی خود مردم در جریان مغایرتهایی قرار بگیریم و بتوان جلوی برخی انحراف ها را گرفت. بطور قطع برای بهبود عملکرد در نحوه استفاده از تسهیلات باید اقداماتی همچون شفافیت و اطلاع رسانی عمومی و بموقع و ایجاد زمینه برای تعامل نزدیکتر نهادهای حمایتی و بانکهای عامل را در اولویت قرار داد.

وی افزود: اشتغال پایدار و استقرار جمعیت پایدار در روستاها از اهداف اصلی است که پیگیری می نماییم اما باید بررسی نماییم که چه میزان از منابعی که در اختیار نهادها قرار دادیم، سبب شده است در وهله نخست جمعیت روستایی استان ثبات پیدا کند و ترمیم یابد و در درجه دوم آیا تغییر محسوسی در مؤلفه های توسعه روستاها به وجود آمده است؟ بخشی از کار نظارتی و گزارش عملکرد ما باید به این جنبه ها معطوف شود.

وی تصریح کرد: باید بررسی نماییم که چه میزان موفقیت ما از جهت رسیدن به هدف اصلی که همان ایجاد توسعه پایدار در نقاط روستایی است محقق شده چونکه امکان دارد منابع زیادی جذب شود، اما همچنان توسعه پایدار رخ نداده باشد. برای مثال احتمال دارد بنگاههای بزرگی در روستاها شکل بگیرد، اما اشتغال قابل توجهی را در روستاها ایجاد نکنند یا حتی به برخی مشاغل دیگر صدمه بزنند که منجر به مهاجرت روستاییان شود.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان تهران در بخش دیگری از صحبت های خود با تاکید بر ضرورت مراقبت برای عدم توازن در مناطق روستایی، اظهار داشت: امکان دارد سهم هایی که برای بخش های کشاورزی، صنعت، گردشگری در نظر گرفته بودیم محقق نشود و یکی از علل آن می تواند افزایش میزان تقاضا نسبت به ظرفیت باشد که سبب شده توازن رعایت نشود.
وی ادامه داد: هم اکنون با دو مولفه مهم نرخ تورم که در سرانه های ایجاد اشتغال استان اثر میگذارد و شیوع بیماری کرونا، در کشور مواجه هستیم که بدون شک برای ایجاد و توسعه کسب و کارها اثرگذار هستند و باید در ارزیابی ها تاثیر اینگونه عوامل به درستی لحاظ شود.
1399/06/28
19:46:42
5.0 / 5
1068
تگهای خبر: دستگاه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات کاربران بکسیها در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۳
بکسیها - اخبار اجتماعی
baxiha.ir - مالکیت معنوی سایت بکسیها متعلق به مالکین آن می باشد