رئیس سازمان نوسازی مدارس كشور خبر داد:

اختصاص بیشتر از ۲۰۰۰ میلیارد برای پروژه های مشاركتی خیران

اختصاص بیشتر از ۲۰۰۰ میلیارد برای پروژه های مشاركتی خیران

به گزارش بكسیها رئیس سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس كشور اظهار داشت: وزارت آموزش و پرورش، دو هزار و ۳۵۰ میلیارد تومان برای پروژه های مشاركتی خیران در كشور اختصاص می دهد.به گزارش بکسیها به نقل از مهر، مهر الله رخشانی مهر قبل از ظهر امروز در مراسم افتتاح یک مدرسه خیر ساز در خوزستان اظهار نمود: وزارت آموزش و پرورش به تلاش ها و کوشش های خیران مدرسه ساز ارج می نهد و با اختصاص دو هزار و ۳۵۰ میلیارد تومان برای پروژه های مشارکتی به همراهی خیران افتخار می کند.
وی اضافه کرد: خیران کسانی هستند که می کوشند تا از آلام مردم بکاهند، رنج محرومیت ها را کاهش دهند، زندگی بهتری را برای مردم رقم بزنند و این ناب ترین حقایق ایمانی است و شاید هیچ خدمتی بالاتر از باز کردن گره مردم نباشد که خیران در آن سهیم هستند و به اعتقادم کار مدرسه سازی متمایز است چون که مدرسه جایگاه متمایزی دارد و مقرر است آینده این سرزمین را بسازد. هر جا سخن از فرهنگ سازی، تعالی، توسعه و پیشرفت می شود «مدرسه» بالاترین جایگاهی است که برای تغذیه عناصر کلیدی را برای تحویل و پیشرفت دارد.
رخشانی مهر افزود: خانواده و جامعه هم تغذیه کننده هستند ولی مدرسه جایگاهی است که آدم ها به صورت منظم در بهترین دوره حیات و بهترین زمان یادگیری در یک زمان مشخص تحت یک برنامه تحت تعلیم قرار می گیرند. ازاین رو مدرسه آینده را می سازد.
رئیس سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور عنوان کرد: مدرسه رفیع ترین محل زندگی انسان ها و آینده جامعه است و همه تلاش خودمان را به جهت اینکه نسلی توانمند، خلاق، نوآور، فعال، کارآمد و تمدن ساز باشد به کار می گیریم و دست خیران مدرسه ساز را می فشاریم.
وی بیان نمود: برای توسعه فرهنگ مدرسه سازی امسال طرح «آجر به آجر» را مطرح کردیم؛ سال قبل یک هزار و ۳۵۰ میلیارد تومان تعهد خیران بود که توسط ۳۰ هزار خیر مدرسه ساز انجام شد که در مقابل جمعیت ۸۰ میلیونی رقم ناچیزی است و برای درگیر شدن همه مردم ایران شرایطی را فراهم کردیم که همگی حتی با خرید یک آجر در امر مدرسه سازی مشارکت کنند.
رخشانی مهر با اشاره به اینکه هدف از اجرای این طرح توسعه مدرسه سازی نیست، اضافه کرد: در این ایام به جای توسعه مدرسه سازی نیازمند توسعه فرهنگ مدرسه سازی هستیم و در این طرح به دنبال گسترش و توسعه امور خیریه هستیم و در ۶ ماه سال جاری دستگاه ها و نهادهای بسیاری کنار آموزش و پرورش آمده اند و در امر مدرسه سازی مشارکت می کنند.
وی اضافه کرد: در سیل سال قبل و بیشترین سهم اعتبارات استانی مدرسه سازی را بین استان های کشور به خوزستان اختصاص داده شد که حدود ۲۸۰ میلیارد تومان بود که در این راستا خوزستان مقام اول کشور را به دست آورد.
رخشانی مهر در انتها اظهار داشت: سال قبل ۱۸۰ میلیارد تومان از محل اعتبارات ملی تأمین و تخصیص داده شده که سال جاری هم تابحال ۱۲۰ میلیارد تومان تأمین و تخصیص دادیم و تلاش می نماییم تا حدود ۲۰۰ میلیارد تومان در ماه های آینده افزایش پیدا کند. همینطور در دو هفته اخیر ۱۵ میلیارد تومان برای سیستم های سرمایشی و هشت میلیارد تومان برای تجهیزات آموزشی و کمک آموزشی استان خوزستان اختصاص داده شد.


منبع:

1399/07/10
19:09:54
5.0 / 5
939
تگهای خبر: دستگاه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات کاربران بکسیها در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۵
بکسیها - اخبار اجتماعی
baxiha.ir - مالکیت معنوی سایت بکسیها متعلق به مالکین آن می باشد