تولید سالانه ۹۱ هزار تن تركیبات آلی فرار در شهر تهران

تولید سالانه ۹۱ هزار تن تركیبات آلی فرار در شهر تهران

مدیر واحد مدل سازی و پیشبینی شركت كنترل كیفیت هوای تهران اظهار داشت: سالانه حدود ۹۱ هزار تن تركیبات آلی فرار در شهر تهران تولید می شود كه ۷۸ درصد از آن ناشی از فعالیت خودرو ها است. ۱۴ درصد آن هم بر اثر تبخیر بنزین در جایگاه های نگهداری و توزیع سوخت بنزین تولید می شود.به گزارش بکسیها به نقل از ایسنا حسین شهبازی اضافه کرد: سالانه حدود ۷۲ هزار تن ترکیبات آلی فرار بر اثر فعالیت خودرو ها در هوای تهران تولید می شود که خودرو های سواری و موتورسیکلت ها به ترتیب عامل تولید ۳۱ و ۲۸ هزار تن از این مقدار هستند.

وی در ادامه اظهار داشت: ترکیبات آلی فرار موادی شیمیایی هستند که نه تنها تاثیری نامطلوب بر سلامت دارند بلکه یکی از مهم ترین پیش سازهای تولید آلاینده های ثانویه ازجمله ازن و ذرات معلق در اتمسفر هستند.

شهبازی درباره راهکارهای کاهش تولید و انتشار ترکیبات آلی فرار توضیح داد: از مهم ترین راهکارها برای کاهش تولید و انتشار این مواد شیمیایی از اگزوز خودرو ها، نصب و تعویض کاتالیست خودرو های گازسوز و بنزین سوز است. این کار می تواند تا بیشتر از ۹۰ درصد از انتشار ترکیبات آلی فرار از اگزوز خودرو ها را کنترل و حذف کند.

بر اساس گزارش روابط عمومی شرکت کنترل کیفیت هوای تهران، مدیر واحد مدل سازی و پیشبینی شرکت کنترل کیفیت هوای تهران در انتها ضمن بیان اینکه موتورسیکلت های کاربراتوری هم به علت احتراق ناقص مقادیر زیادی ترکیبات آلی فرار تولید و وارد هوا می کنند، اظهار داشت: جایگزینی موتورسیکلت های کاربراتوری فرسوده موجود با موتورسیکلت های انژکتوری و برقی می تواند تأثیر قابل توجهی بر کاهش انتشار ترکیبات آلی فرار از این منبع آلاینده داشته باشد.
1399/07/12
13:29:22
5.0 / 5
903
تگهای خبر: كیفیت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات کاربران بکسیها در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۳
بکسیها - اخبار اجتماعی
baxiha.ir - مالکیت معنوی سایت بکسیها متعلق به مالکین آن می باشد