راه اندازی گذر گردشگری آب و آتش

راه اندازی گذر گردشگری آب و آتش

به گزارش بكسیها گذر گردشگری آب و آتش در هفته منسوب به تهران و گردشگری، راه اندازی شد. این گذر در واقع بازارچه ای برای عرضه صنایع خلاق هنری، جلوه هایی از صنایع دستی ایرانی و سوغات است.


به گزارش بکسیها به نقل از ایسنا، حسن خلیل آبادی ـ رئیس کمیته گردشگری شورای اسلامی شهر تهران ـ در مراسم افتتاحیه این گذر با اشاره به توسعه گردشگری شهری اظهار داشت: معتقدم با تمام سختی ها و موانعی که سر راه حوزه گردشگری وجود دارد باید روی پای خود بایستیم و گردشگری در کشور خصوصا در کلان شهر تهران باید حرف اول را بزند، چونکه این کشور سرشار از تاریخ، فرهنگ و تمدن است و پتانسیل آنرا دارد که تمام حوزه های گردشگری را در آن فعال نماییم و توسعه دهیم.
احمد مسجدجامعی ـ عضو شورای اسلامی شهر تهران ـ هم تهران را حائز ظرفیت های بسیار برای تبدیل شدن به مقصد گردشگری دانست و اضافه کرد: اراضی عباس آباد و سایر مراکز تفریحی و گردشگری تهران به همراه موزه ها و... می تواند مقصدی ایده آل برای توریستهای داخلی و خارجی باشد و مجموعه مدیریت شهری در کنار سایر نهادهای مرتبط باید در این حوزه اهتمام جدی داشته باشند.
همینطور ابراهیم پورفرج ـ رئیس جامعه تورگردانان ایران ـ با اشاره به ظرفیت گردشگری عباس آباد تهران، خاطرنشان کرد: وجود چنین مناطق گردشگری علاوه بر این که می تواند محیطی برای گردشگری شهروندان تهرانی و گردشگران ایرانی باشد می تواند منطقه ای جذاب برای گردشگر های خارجی باشد و کاری کند تا این گردشگران تهران را تنها محلی برای گذر ندانسته و چند روزی را در پایتخت بمانند. پل طبیعت همچون جاذبه هایی است که توریست خارجی کنجکاو خواهد بود تا آنرا از نزدیک ببیند.
سیدمحمدحسین حجازی ـ مدیرعامل شرکت نوسازی عباس آباد ـ هم افتتاح گذر گردشگری آب و آتش را یکی از قطعات پازل گردشگری شهری در کلان شهر تهران دانست که می تواند به توسعه گردشگری با محوریت صنایع دستی و سوغات کمک نماید و در ادامه اظهار داشت: وجود بخش های مختلف فرهنگی، تفریحی، گردشگری، علمی و... در مجموعه اراضی عباس آباد توانسته است تا حد بسیاری، ضعف فقدان فضاهای عمومی برای خانواده ها در تهران را پوشش دهد.


گذر آب و آتش به وسعت ۳۶۰۰ متر دارای ۴۰ غرفه است که به منظور عرضه خدمات در حوزه صنایع دستی و صنایع خلاق طراحی شده و از ۱۲ مهرماه فعالیت خویش را شروع کرده است.
به قول مسؤول هنرمندان گذر گردشگری آب و آتش، رویکرد این مجموعه بیشتر پشتیبانی از هنرمندان شناخته نشده است که برند نیستند و این فضا فرصتی برای معرفی هنر و توانمندی های آنها خواهد بود.
ساعت فعالیت گذر گردشگری آب و آتش همانند دیگر بخش های مجموعه عباس آباد در عصرها و شبانگاهی خواهد بود.1399/07/13
20:59:10
5.0 / 5
942
تگهای خبر: خدمات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات کاربران بکسیها در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۱
بکسیها - اخبار اجتماعی
baxiha.ir - مالکیت معنوی سایت بکسیها متعلق به مالکین آن می باشد