استاندار تهران تاكید كرد

الزام استفاده از ماسك از درب منازل از هفته آینده

الزام استفاده از ماسك از درب منازل از هفته آینده

استاندار تهران از استفاده ماسك از درب منازل از هفته آینده آگاهی داد.


به گزارش بکسیها به نقل از ایسنا، انوشیروان محسنی بندپی در آخر جلسه کارگروه کاهش آلودگی هوای استان تهران در جمع خبرنگاران اظهار داشت: در فصل پاییز با پدیده وارونگی و افزایش آلودگی هوا مواجه هستیم. پس باید از الان نسبت به شناسایی منابع آلاینده اقدام نماییم. یکی از موضوعات مورد بحث در این عرصه استفاده از سوخت های فسیلی سنگین است که در همین راستا گزارشی توسط شرکت گاز ارائه شد تا اطمینان حاصل نماییم که در زمان افزایش مصرف گاز از سوخت های فسیلی سنگین برای نیروگاه ها استفاده نشود. موضوعی که آلایندگی هوا و بوی نامطبوع را برای تهران به همراه دارد.
وی افزود: نظارت و تشدید برخورد با کامیون ها و موتورسیکلت ها نیز در دستور کار قرار گرفته و فک پلمب و نصب پلاک تعمیری روی این دستگاه ها نیز باید مورد حمایت قرار گیرد. همین طور ارزیابی مراکز معاینه فنی و همین طور بازدید از تجهیزات و امکانات آنها نیز در دستور کار قرار خواهد گرفت.
استاندار تهران در بخش دیگری از صحبت های خود درباب اعمال محدودیت ها به دنبال تشدید کرونا در استان تهران اظهار داشت: به دنبال افزایش شدت بیماری کرونا ستادهای مدیریت بیماری کرونا در استانها درخواستی درباب تفویض اختیارات بیشتر داشتند که پیشنهادات آن در ستاد ملی مطرح و مصوب شد هر یک از استانها پیشنهادات خودرا به دو وزیر کشور و بهداشت ارائه نمایند تا بعد از تایید قابلیت اجرا پیدا کند.
وی افزود: ستاد استانی مدیریت کرونا پیشنهادات خودرا باتوجه به افزایش بیماران بستری که تا به امروز 4800 نفر در تخت های بیمارستانی بستری هستند و همچنان تعداد بستری های روزانه نسبت به بهبود یافتگان بیشتر است، به شکلی که ظرف یک ماه گذشته روزانه بیش از 70 نفر افزایش مراجعه و بستری به بیمارستان ها داشته ایم. بر همین اساس محدودیت برای برگزاری حضوری کلاس های درس، فعالیت تالارها، باغ موزه ها و تجمعاتی که زنجیره انتقال را بیشتر می کند و همین طور نماز جمعه اعمال شد.
وی درباب پیشنهاد دورکاری اظهار داشت: پیشنهاد دورکاری را داده ایم که باید در کمیته امور اداری و استخدامی ستاد ملی مورد ارزیابی قرار گیرد. البته دورکاری برای دستگاه هایی که زمینه اجرای آنرا دارند و افرادی که بیماری زمینه ای دارند، اعمال می شود. پیشنهاد برای شیفت بندی داده ایم که در ستاد ملی باید بررسی شود.
بندپی درباب فعالیت رستوران ها نیز اظهار داشت: برای رستوران ها اعلام شده که با ظرفیت کمتری فعالیت کنند ولی تالارها که تجمع دارند و فاصله گذاری اجتماعی در آنها نمی تواند رعایت شود منع فعالیت دارند.
وی درباب اعمال نظارت ها بر اجرای پروتکل ها نیز اظهار داشت: گزارش معاونت علوم پزشکی در مورد نظارت ها و برخوردها مثبت بوده و دراین زمینه پلمب هایی نیز انجام شده اما مترویی که یک میلیون مسافر روزانه جابجا می کند فاصله گذاری اجتماعی و تداوم استفاده از ماسک باید در آن مورد نظارت قرار گیرد که در این راستا به شهرداری تکلیف شده که این کار را انجام دهد.
استاندار تهران اظهار داشت: از هفته آینده استفاده از ماسک از درب منازل صورت خواهد گرفت و بر این روند نظارت صورت می گیرد.1399/07/14
13:19:01
5.0 / 5
1010
تگهای خبر: دستگاه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات کاربران بکسیها در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۳
بکسیها - اخبار اجتماعی
baxiha.ir - مالکیت معنوی سایت بکسیها متعلق به مالکین آن می باشد