مدیرعامل سازمان نوسازی شهر تهران خبر داد

آغاز اجرای 3 پروژه پاركینگ طبقاتی در محلات دارای بافت فرسوده

آغاز اجرای 3 پروژه پاركینگ طبقاتی در محلات دارای بافت فرسوده

به گزارش بكسیها، مدیرعامل سازمان نوسازی شهر تهران اظهار داشت: اجرای سه پروژه پاركینگ طبقاتی در محلات دارای بافت فرسوده در مناطق ۱۵، ۱۴ و ۱۸ شروع و در گام دوم هم دو زمین جدید با ظرفیت حدود یكهزار واحد در منطقه ۱۰ پیشبینی شده است.


به گزارش بکسیها به نقل از ایسنا، کاوه حاجی علی اکبری درباره تذکر یکی از اعضای شورای شهر تهران که به کمبود چهارهزار و ۴۰۰ واحد پارکینگ محله ای در تهران اشاره کرده بود، اظهار داشت: پیدا کردن جا و امکان سنجی زمین های مناسب برای ساخت پارکینگ با سازمان نوسازی است ولی اجرای آنرا سازمان عمرانی مناطق شهرداری تهران انجام می دهد.

وی ادامه داد: دراین باره تا به امروز اجرای سه پروژه پارکینگ طبقاتی در محلات دارای بافت فرسوده در مناطق ۱۵، ۱۴ و ۱۸ که ظرفیت حدود ۱۵۰۰ واحد پارکینگ را به این محلات اضافه می کنند، شروع شده است و در گام دوم هم دو زمین جدید با ظرفیت حدود یکهزار واحد در منطقه ۱۰ پیشبینی شده که در مرحله دریافت دستور نقشه و تهیه طرح قرار دارد.

شهرداری متصدی اجرای ساخت مسکن های کوچک نسیت

حاجی علی اکبری در ادامه درباره ساخت مسکن های کوچک در تهران با اشاره به اینکه شهرداری تهران مقرر است در جهت سیاستگذاری و حمایت در ارتباط با ساخت مسکن هایی با متراژ پایین اقدام نماید و قرار نیست خودش متصدی اجرا باشد، عنوان کرد: طرح پیشنهادی برای ساخت مسکن کوچک تدوین شده و پس از چکش کاری ها و همفکری با متخصصان و صاحبنظران از راه وزارت کشور برای تصویب به هیات وزیران ارسال شده که هم اکنون در کمیسیون زیربنایی دولت در حال بررسی است.

هدف از ساخت مسکن در مجاورت بافتهای فرسوده پشتیبانی از این بافتها است

مدیرعامل سازمان نوسازی شهر تهران همینطور به ساخت مسکن در مجاورت بافت های فرسوده اشاره نمود و خاطرنشان کرد: پنج هزار واحد در زمین های متعلق به شهرداری در مجاورت بافت های فرسوده از سال قبل وارد مدار ساخت شده که البته تعدادشان محدود و حدود ۱۰ زمین با مساحت های بزرگ است که قابلیت ساخت مسکن در آنها وجود دارد و با مشارکت بخش خصوصی ساخته می شوند.

وی افزود: قراردادهای مشارکت در ساخت این واحدها منعقد شده و هم اکنون حدود ۵۰۰ واحد در مناطق ۱۱، ۱۵، ۱۶، ۱۷، ۱۸ و ۱۹ در حال ساخت است و سایر واحدها هم در مرحله دریافت پروانه یا دریافت مجوز کمیسیون ماده پنج است.

حاجی علی اکبری با اشاره به اینکه بخشی از این واحدها مقرر است بعنوان مسکن کوچک ساخته شود، اظهار داشت: در مجموع اما هدف اصلی از ساخت این پروژه ها تأمین مسکن برای پشتیبانی از بافت های فرسوده است، چون در فرایند نوسازی لازم است که برخی از پلاک ها برای بازگشایی معابر یا اجرای خدمات در محله تملک شوند. ازاین رو مقرر است که از واحدهایی که در این زمینها تولید می شود برای اعطای مسکن معوض به املاکی که در طرح قرار دارند استفاده گردد.
منبع:

1399/07/15
23:01:33
5.0 / 5
983
تگهای خبر: خدمات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات کاربران بکسیها در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۴
بکسیها - اخبار اجتماعی
baxiha.ir - مالکیت معنوی سایت بکسیها متعلق به مالکین آن می باشد