رئیس شورای عالی استان ها خبر داد

بررسی طرح همسان سازی بازنشستگی آتش نشانان در شورایعالی استان ها

بررسی طرح همسان سازی بازنشستگی آتش نشانان در شورایعالی استان ها

به گزارش بكسیها، رئیس شورایعالی استانها اظهار داشت: برای رفع تبعیض درمورد حقوق بازنشستگی آتش نشانان شهرداری تهران طرح اصلاح قانون بازنشستگی شاغلین مشاغل سخت و زیان آور مصوب سال ۱۳۶۷ در دستور كار سی و ششمین اجلاس شورایعالی استانها قرار دارد.


به گزارش بکسیها به نقل از ایسنا، علیرضا احمدی رئیس شورایعالی استان ها با اشاره به اهمیت آتش نشانی اظهار داشت: یکی از دستگاه های خدمت رسان در کشور که خدمات ارزشمند ای را به جامعه عرضه کرده و سبب ایجاد امنیت و آسایش در بین مردم شده سازمان آتش نشانی است.
وی ادامه داد: هرچند نام این دستگاه خدمات رسان آتش نشانی بوده و تصور می شود که وظایف آن در حوزه اطفای حریق خلاصه شده اما شرح وظایف این نهاد وسیع تر بوده و مأموران این سازمان در سرتاسر کشور و در همه شرایط بحرانی به ایفای نقش مشغولند.
احمدی اظهار داشت: برای مثال وقتی در ایام انتهایی سال ۹۷ و روزهای ابتدایی سال ۹۸ استان های شمالی و غربی کشور با پدیده بارش باران های سیل آسا و در نتیجه جاری شدن سیل مواجه گردید این آتش نشانان بودند که از سراسر کشور با تجهیزات خود به کمک مردم شتافتند.
رئیس شورایعالی استان ها اظهار داشت: هرچند مأموران این دستگاه خدمات رسان با حوادث گوناگونی نظیر آتش و سیل و سقوط از ارتفاع مواجهند اما خود مأموران این سازمان سال هاست با بعضی از مشکلات عدیده در حوزه شغلی شان روبرو هستند.
وی ادامه داد: یکی از این موضوعات بحث سخت و زیان آور محسوب شدن شغل آتش نشانی و بالطبع تغییر و افزایش زمان کار و موضوعات در رابطه با بازنشستگی مأموران این سازمان خدمت رسان است.
رئیس شورایعالی استان ها تصریح کرد: با عنایت به اهمیت مبحث مقرر شده است تا در اجلاس پیش روی شورایعالی استان ها یکی از دستور جلسات اجلاس به بررسی و تعیین تکلیف این مورد اختصاص یابد.
وی افزود: در اجلاس پیش رو که در هفته آخر مهرماه برگزار می شود با دعوت از صاحب نظران این حوزه و بحث و هم اندیشی در این خصوص تلاش خواهیم کرد تا این دغدغه به حق مأموران پر تلاش سازمان آتش نشانی در سرتاسر کشور مرتفع شود.
احمدی با اشاره به اینکه در متن طرح پیشنهادی پیشنهاد شده است که یک تبصره بعنوان تبصره ۴ به قانون نحوه بازنشستگی شاغلین مشاغل سخت و زیان آور اضافه شود، اظهار داشت: متن این تبصره عبارت است از «مشاغل آتش نشانی بعنوان مشاغل سخت و زیان آور با درجه (۳) محسوب و آتش نشان های مشمول صندوق بازنشستگی شهرداری ها، می توانند با احتساب حداکثر ۱۰ سال سنوات ارفاقی و با داشتن ۲۰ سال سابقه پرداخت حق بیمه متوالی و یا ۲۵ سال متناوب بدون شرط سنی از صندوق بازنشستگی ذیربط درخواست بازنشستگی قبل از موعد را نمایند».
رئیس شورایعالی استان ها اظهار داشت: همینطور در متن طرح آمده است که شهرداری ها مکلف اند بار مالی ناشی از اجرای این قانون را از محل اعتبارات خود پیشبینی و سهم صندوق (حق بیمه و سهم کارفرما) را به نسبت سنوات ارفاقی برپایه آخرین حقوق و مزایای مشمول کسر کسور بازنشستگی و هم مابه التفاوت بازنشستگی بابت سنوات ارفاقی آن دسته از آتش نشان هایی که پیش از تصویب این قانون بازنشسته شده اند را محاسبه و یک جا به حساب صندوق های بازنشستگی شهرداری واریز و اعتبار مورد نیاز برای سال های آتی را در قانون بودجه سنواتی پیشبینی و تأمین کند.
طبق گزارش پایگاه اطلاع رسانی شورایعالی استانها، احمدی با اشاره به اینکه این طرح بعد از تصویب در شورایعالی استان ها، به مجلس شورای اسلامی ارسال می شود، اظهار داشت: هر چند این طرح با عنایت به مشکل عدیده آتش نشانان تهرانی تدوین و پیشنهاد شده است اما قطعا آثار تصویب آن به نفع همه آتش نشانان در سرتاسر کشور خواهد بود.
منبع:

1399/07/16
21:00:51
5.0 / 5
965
تگهای خبر: خدمات , دستگاه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات کاربران بکسیها در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۱
بکسیها - اخبار اجتماعی
baxiha.ir - مالکیت معنوی سایت بکسیها متعلق به مالکین آن می باشد