تاكید معاون اول رئیس جمهور بر افزایش ظرفیت ناوگان حمل و نقل عمومی كلانشهرها

تاكید معاون اول رئیس جمهور بر افزایش ظرفیت ناوگان حمل و نقل عمومی كلانشهرها

بكسیها: سومین جلسه نشست مجمع شهرداران كلانشهرهای ایران بامداد امروز(دوشنبه) به ریاست معاون اول رئیس جمهور اجرا شد.


به گزارش بکسیها به نقل از ایسنا، معاون اول رئیس جمهور در این جلسه ضمن تاکید بر اینکه همه مسئولان و به ویژه شهرداران کلانشهرها باید در وضعیت دشوار تحریم و کرونا با جدیت و روحیه و انگیزه قوی، خدمت رسانی به مردم را انجام دهند.
جهانگیری با اشاره به دستور اصلی این جلسه درباب رفع موانع اجرائی در زمینه تامین منابع توسعه حمل و نقل عمومی کلانشهرها، اظهار داشت: در دوران کرونا علت اصلی خیلی از تصمیمات ستاد ملی مقابله با کرونا نظیر تعطیلی برخی اماکن، کمک به کاهش تراکم جمعیت در محیط های عمومی و رعایت فاصله گذاری اجتماعی بود. متاسفانه در پایتخت و خیلی از کلانشهرها شاهد ازدحام و حضور مردم در شبکه حمل و نقل عمومی نظیر اتوبوس و مترو هستیم که برای حل این معضل حتما باید تعداد اتوبوس ها و واگن های قطار درون شهری افزایش یابد.
وی با تاکید بر استفاده از توان و ظرفیت شرکت های داخلی در تولید و بازسازی وسایل حمل و نقل عمومی، استفاده از منابع فاینانس دو میلیارد دلاری چین که دولت مجوز آنرا برای ساخت واگن مترو تعیین کرده است، راهکار مؤثری برای حل مشکلات کنونی ارزیابی کرد.
معاون اول رئیس جمهور همین طور از وزارتخانه های کشور و صنعت، معدن و تجارت و سازمان برنامه و بودجه خواست تا روند بازسازی بیش از هفت هزار دستگاه اتوبوس که قسمتی از منابع مالی آن از طرف دولت تامین شده است را تسریع بخشند.
در این نشست که معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان امور اداری و استخدامی کشور نیز حضور داشت، وزیر صنعت، معدن و تجارت نیز در این نشست با بیان آمادگی شرکت های داخلی برای ساخت و نوسازی اتوبوس های مورد نیاز کلانشهرهای کشور، از پیشنهاد واردات هزار دستگاه اتوبوس برای تسریع در افزایش ظرفیت ناوگان حمل و نقل عمومی کلانشهرها با بهره گیری از منابع فاینانس استقبال کرد.
در این نشست شهرداران کلانشهرهای تهران، تبریز، اصفهان، شیراز و قم به طور جداگانه درباب مهمترین مسایل کلانشهرها و راهکارهای مرتفع کردن آنها را بیان نمودند. شهردار تهران با اشاره به شرایط سخت کار شهرداری ها در دوران تحریم و کرونا، یکی از مهمترین چالش های پیش روی شهرهای بزرگ کشور را مساله حمل و نقل عمومی عنوان و آمادگی شهرداری ها را جهت استفاده از توان و ظرفیت شرکت های داخلی در حوزه ساخت اتوبوس و واگن های مترو را اعلام نمود.
در این نشست علاوه بر موضوع افزایش ظرفیت نوسازی ناوگان اتوبوسرانی کلانشهرها، موضوع بررسی تبدیل وضعیت نیروی انسانی شهرداری های کلانشهرها مطرح و مقرر شد؛ سازمان امور اداری و استخدامی کشور با همکاری وزارت کشور و نماینده شهرداری کلانشهرها ظرف مدت یک ماه راهکار قانونی برای حل وضعیت نیروی انسانی ارائه کنند. همین طور مقرر شد علاوه بر قرارداد ساخت 2 هزار دستگاه اتوبوس با شرکت های داخلی، مجوز لازم برای واردات یک هزار دستگاه اتوبوس با شرایط فاینانس و تایید بانک مرکزی به شهرداریها داده شود.
منبع:

1399/08/20
12:10:25
5.0 / 5
670
تگهای خبر: دستگاه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات کاربران بکسیها در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۴
بکسیها - اخبار اجتماعی
baxiha.ir - مالکیت معنوی سایت بکسیها متعلق به مالکین آن می باشد