حاج محمدی:

فضای زندان ها متناسب با جمعیت كیفری نیست

فضای زندان ها متناسب با جمعیت كیفری نیست

به گزارش بكسیها رئیس سازمان زندان ها در بازدید از ندامتگاه كرج، اظهار داشت: فضای فیزیكی زندان ها، متناسب با جمعیت كیفری كه برای امنیت جامعه، ناگزیر از نگهداری آنها هستیم، نیست.به گزارش بکسیها به نقل از مهر، محمدمهدی حاج محمدی، صبح جمعه از ندامتگاه مرکزی کرج بازدید نمود.
وی به صورت سرزده و با حضور دوربین صدا و سیما در ساعت ۲: ۳۰ صبح وارد ندامتگاه مرکزی کرج گردید و از نزدیک به بررسی تراکم زندانیان، وضعیت استراحت شبانه مددجویان و کمبود فضای این ندامتگاه پرداخت.
حاج محمدی بعد از مشاهده کمبود فضا و وضعیت نامناسب نگهداری مددجویان عنوان کرد: متأسفانه باوجود سیاست های قوه قضائیه و تلاشهای فراوان، کماکان شاهد جمعیت بالای کیفری در زندان ها هستیم.

وی اظهار داشت: به همان میزان که کاهش جمعیت کیفری و سیاست های حبس زدایی اهمیت دارد، نگهداری مجرمین خطرناک و آنها که مخل امنیت روانی، جانی و مالی شهروندان بوده و متنبه نشده اند نیز، مهم می باشد که این امر مستلزم فضای کافی است.
رئیس سازمان زندان ها اضافه کرد: شرط لازم برای موفقیت در امر اصلاح و تربیت که مأموریت اصلی زندانبانی است، فضا و امکانات مناسب می باشد که از این بابت سازمان زندان ها نیازمند توجه و کمک ویژه دولت می باشد.


منبع:

1399/08/23
12:52:33
5.0 / 5
1002
تگهای خبر: دوربین
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات کاربران بکسیها در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۴
بکسیها - اخبار اجتماعی
baxiha.ir - مالکیت معنوی سایت بکسیها متعلق به مالکین آن می باشد