مدیرعامل ستاد معاینه فنی خودروهای تهران خبر داد

آغاز آزمون سنجش صدای وسایل نقلیه در مراكز معاینه فنی شهر تهران

آغاز آزمون سنجش صدای وسایل نقلیه در مراكز معاینه فنی شهر تهران

بكسیها: مدیرعامل ستاد معاینه فنی خودرو های تهران از آغاز آزمون سنجش صدای وسایل نقلیه سبك و موتورسیكلت در مراكز معاینه فنی شهر تهران آگاهی داد.


به گزارش بکسیها به نقل از ایسنا، حسین مقدم در توضیح این خبر اظهار داشت: آلودگی های ناشی از تردد وسایل نقلیه علاوه بر آلودگی هوا شامل آلودگی های صوتی و بصری نیز می باشد که به همین دلیل در امتداد تحقق "برنامه عملیاتی کاهش آلودگی صوتی در شهر تهران" مصوب شورای اسلامی شهر تهران و همین طور رعایت مصوبات بخشنامه اجرائی نحوه انجام معاینه و صدور برگ معاینه فنی خودرو مصوب دولت، این ستاد نسبت به تجهیز و اجرای آزمون سنجش شدت صوت برای وسایل نقلیه سبک و موتورسیکلت اقدام نموده است. دستورالعمل اجرای این آزمون با همکاری دانشگاه و شهرداری تهران تدوین و به تصویب شورای اسلامی شهر تهران رسیده است.

وی درباب پروسه این آزمون اشاره کرد: چنانچه در زمان کنترل بخش های ظاهری خودرو آزمونگران مرتبط صدایی غیر متعارف و یا بیش از اندازه را از موتور وسیله نقلیه و یا سیستم های هشدار دهنده (بوق) شناسایی کنند وسیله نقلیه را به قسمت آزمون سنجش شدت صوت که دارای شرایط محیطی لازم است هدایت و نسبت به انجام این آزمون در دور موتور مشخص و ثبت نتایج حاصل از آن در سامانه سیمفا اقدام می کنند و کلیه مراکز معاینه فنی شهر تهران مجهز به تجهیزات آزمون سنجش شدت صوت می باشد.

مدیر عامل ستاد معاینه فنی اضافه کرد: تجهیزات مربوط به این آزمون از سالهای قبل در مراکز معاینه فنی شهر تهران موجود بوده ولی به سبب نداشتن دستورالعمل اجرائی و حدود مجاز رد و قبولی خودروها امکان استفاده از این تجهیزات میسر نبوده است.
وی اظهار نمود: پایش وضعیت آلودگی صوتی وسایل نقلیه در شهر تهران و و ارتقاء سطح استاندارد های معاینه فنی با اجرای این پایش بدون تردید می تواند در کاهش آلودگی صوتی بعنوان یکی از حقوق شهروندان موثر باشد.

بنا براعلام روابط عمومی ستاد معاینه فنی شهر تهران، مقدم در ادامه درباب وضعیت مراجعات به مراکز اظهار داشت: هم اکنون روزانه در حدود ۴۵۰۰ دستگاه خودرو به مراکز معاینه فنی مراجعه نموده که به رغم کاهش ساعت کاری برخی از مراکز از ۲۰ آبان ماه جهت رعایت مصوبات ستاد ملی مقابله با کرونا خوشبختانه مراجعه به مراکز در وضعیت عادی بوده و در هیچ مرکزی صف انتظار نداریم و شهروندان می توانند در کمترین زمان نسبت به معاینه فنی خودروی خود اقدام نمایند.
منبع:

1399/08/25
12:15:06
5.0 / 5
685
تگهای خبر: دستگاه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات کاربران بکسیها در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۱
بکسیها - اخبار اجتماعی
baxiha.ir - مالکیت معنوی سایت بکسیها متعلق به مالکین آن می باشد