در نشست مشترك كمیته حمل و نقل و قرارگاه عملیاتی ستاد ملی مبارزه با كرونا مطرح شد؛

تقدیر وزیر كشور ازرانندگان ناوگان حمل و نقل مسافری

تقدیر وزیر كشور ازرانندگان ناوگان حمل و نقل مسافری

دكتر عبدالرضا رحمانی فضلی وزیر كشور و فرمانده قرار گاه عملیاتی مقابله با بیماری كرونا در حاشیه جلسه مشترك امروز كمیته حمل و نقل و قرارگاه عملیاتی ستاد ملی مبارزه با كرونا كه با حضور وزیر راه و شهرسازی، شهردار تهران و مدیران ذیربط هر سه دستگاه برگزار شد؛ با اشاره به اینكه خوشبختانه با رعایت پروتكل های بهداشتی بیماری كرونا تعداد بستری ها در بیمارستان ها كاهش یافته است؛ اظهار داشت: حوزه های حمل و نقل درون شهری و برون شهری، هوایی، ریلی و زمینی مستلزم دقت و نظارت و اعمال مقررات و مصوبات ستاد برای رعایت شرایط مطلوب و حفاظت و صیانت از مسافران و مردم عزیزمان است.


به گزارش بکسیها به نقل از پایگاه اطلاع رسانی وزارت کشور رحمانی فضلی درباب اهمیت برگزاری این جلسه اشاره کرد: پیرو جلسات گذشته که با کمیته ها داشتیم امروز هم جلسه مهمی با کمیته حمل و نقل داشتیم که این کمیته مسئولیت خطیری در حوزه درون شهری، برون شهری، هوایی، ریلی و زمینی دارد.
وزیر کشور با اشاره به اهمیت کمیته حمل و نقل در امر مبارزه با کرونا اظهار داشت: گزارشی که امروز از طرف بخش های مختلف در این کمیته ارائه شد، دال بر این است که در این حوزه با توفیق مواجهند. در این جلسه، شهرداری ها گزارش مفصلی از حمل و نقل درون شهری دادند و دوستان مسئول از شرایط حمل و نقل با هواپیما و راه آهن و اتوبوس رانی، گزارش های خوبی ارائه دادند که لازم است از همه این عزیزان و دست اندرکاران این حوزه ها از جمله، رانندگان، خلبانان، لوکوموتیورانان، رانندگان تاکسی و اتوبوس شهری و دیگر عواملی که در این حوزه ها تلاش می کنند، تشکر کنم.
فرمانده قرارگاه عملیاتی مبارزه با کرونا اظهار داشت: با همکاری خوب مردم وهمت همه دستگاههای اجرائی خصوصاً کمیته بهداشت و درمان و کمیته حمل و نقل در این مدت؛ در یک فضای هماهنگی و انسجام کارها را پیش می برند.
وی افزود: با همکاری خوب مردم، ظرف دو هفته تعداد بستری ها کاهش یافته و بسیاری از شهرهای قرمز به نارنجی و شهرهای نارنجی به زرد تبدیل گشته است و از شنبه متناسب با این تغییرات، دستورالعمل حوزه شهرهای دارای وضعیت نارنجی و زرد در شهرهایی که به نارنجی یا قرمز تغییر وضعیت داشته اند، اعمال خواهد شد.
وزیر کشور اشاره کرد: اگرهمچنان همه روندهای محله محوری، قرنطینه مبتلایان، اجرای تست انبوه و طرح کمیته حمل و نقل برای مراقبت از مسافران با همین درجه از همکاری و مساعدت جلو برود و مردم هم خوب دستور العمل ها را رعایت نمایند، امیدوار هستیم که دیگر به شرایطی بر نگردیم که وضع شهرها قرمز شود.
وی افزود: این در حالیست که وقتی شهری قرمز می شود، همه مردم و کسبه عزیز گرفتار زحمت می شوند و به ناچار همه فعالیت ها محدود می شود و برای همه این محدودیت ها دشواری به همراه دارد. به علاوه انواع آثار اجتماعی و روانی نیز در کنار این دشوراری های اجتناب ناپذیر وجود خواهد داشت.

وزیر کشور در بخش دیگری از توضیحات خود به روند رو به پیش تولید واکسن در دنیا و در داخل کشور اشاره نمود و اظهار داشت: امید داریم با مجموعه کوشش های موجود و همه این مولفه ها بتوانیم شرایط را مدیریت کرده و هرچه جلوتر می رویم، شرایط مطلوب تری داشته باشیم.
رحمانی فضلی در آخر اظهار داشت: امیدواریم همه مردم و مسئولان و خصوصاً رسانه ها که در همه مراحل مبارزه با این بیماری همراه ما بودند این همکاری را ادامه دهند.
این جلسه که به صورت ویدئوکنفرانس و با حضور تعدادی از استانداران و شهرداران کلانشهرهای کشور انجام شد.1399/09/13
12:16:49
5.0 / 5
450
تگهای خبر: دستگاه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات کاربران بکسیها در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۱
بکسیها - اخبار اجتماعی
baxiha.ir - مالکیت معنوی سایت بکسیها متعلق به مالکین آن می باشد