امكانات جدید شهرداری در تهران من برای توانیابان

امكانات جدید شهرداری در تهران من برای توانیابان

مشاور عالی و مدیر کل حوزه شهردار تهران از ارائه سرویس جدیدی در اپلیکیشن «تهران من» اطلاع داد که امکانی را برای ناشنوایان بوجود می آورد تا از راه آن بتوانند در صورت وقوع حادثه، بدون احتیاج به تماس تلفنی و تنها از راه اپلیکیشن از آتش نشانی درخواست کمک کنند.


به گزارش بکسیها به نقل از ایسنا، مصطفی کاظمی اسفه در توضیح این امکانات اظهار داشت: در این شیوه از درخواست امداد آتش نشانی که بزودی سرویس آن در «تهران من» ارائه خواهد شد، مکان وقوع حادثه یا حریق در نقشه و انواع حادثه با دسته بندی های از پیش تعیین شده به آسانی و در کوتاه ترین زمان ممکن، اعلام احتیاج به امداد را به نزدیکترین مرکز آتش نشانی ارسال می کند.
عضو هیئت مدیره سازمان فاوای شهرداری تهران در ادامه به اماکن و فضاهای شهری مناسب سازی شده برای توانیابان اشاره نمود و اضافه کرد: شهروندان و توانیابان عزیز می توانند با رفتن به نقشه تهران به نشانی map.tehran.ir و اپلیکیشن نقشه همراه تهران «رایا» به سادگی فضاهایی همچون ایستگاه های مترو، بوستان ها، میادین میوه و تره بار را که جهت استفاده توانیابان مناسب سازی شده است، شناسایی کنند و این سامانه و اپلیکیشن همینطور امکان مسیریابی به این نقاط را هم در اختیار کاربران قرار می دهد.
به قول کاظمی این اطلاعات تحت عنوان لایه «اماکن مناسب سازی شده برای معلولین» روی نقشه تهران قابل دسترسی است.
مشاور عالی شهردار تهران تصریح کرد: سامانه نقشه تهران دارای بیشتر از ۲۵۰ لایه اطلاعات مکانی مختلف است و کاربران با روشن کردن این لایه ها می توانند به اماکن خدماتی، بیمارستان ها، مراکز آموزشی، ایستگاه های مترو، محدوده های طرح ترافیک، پایانه های مسافربری و انواع مراکز تفریحی، تاریخی و مذهبی و... دسترسی داشته باشند. حالا اماکن مناسب سازی شده برای معلولان مثل ایستگاه های مترو مناسب ویلچر، ایستگاه های مترو مناسب معلولین و نابینایان، بوستان های مناسب معلولین، سرویسهای بهداشتی، ساختمان های اداری، سرای محلات و بازار میوه و تره بار جهت استفاده توانیابان قابل مشاهده می باشد.
طبق گزارش روابط عمومی سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری تهران، این داده ها به صورت مداوم و با عنایت به فعالیتهای ستاد مناسب سازی شهرداری تهران به روزرسانی شده و جهت استفاده توانیابان روی نقشه تهران و اپلیکیشن «رایا» جایگذاری مکانی می شود.

منبع:

1399/09/14
12:17:49
5.0 / 5
980
تگهای خبر: اپل , اپلیكیشن , تلفن , خدمات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات کاربران بکسیها در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۱
بکسیها - اخبار اجتماعی
baxiha.ir - مالکیت معنوی سایت بکسیها متعلق به مالکین آن می باشد