با اعلام نتایج تمدید فراخوان بهره برداری از بناهای تاریخی؛

هفت بنای تاریخی دیگر با مشاركت بخش خصوصی مرمت و احیا می شود

هفت بنای تاریخی دیگر با مشاركت بخش خصوصی مرمت و احیا می شود

با بیان نتایج تمدید فراخوان بهره برداری از بناهای تاریخی، هفت متقاضی سرمایه گذاری، امتیاز لازم را برای مرمت، احیا و حق بهره برداری مدت معین برخی بناهای تاریخی کسب کردند.به گزارش بکسیها به نقل از مهر، با به انتها رسیدن مهلت تمدید فراخوان عمومی واگذاری مرمت، احیا و حق بهره برداری مدت معین برخی بناهای تاریخی فرهنگی، پاکت های ارسالی به دبیرخانه فراخوان، با حضور نماینده بازرسی وزارت میراث فرهنگی، گردشگری صنایع دستی و اعضای کمیسیون مزایدات صندوق احیا بازگشایی و نتایج این فراخوان اعلام گردید.
بعد از ارزیابی فنی و اقتصادی پاکت های ارسال شده به دبیرخانه فراخوان، هفت متقاضی سرمایه گذاری، امتیاز لازم را برای مرمت، احیا و حق بهره برداری مدت معین برخی بناهای تاریخی کسب کردند. باتوجه به واگذاری ۲۲ بنا در دور اول فراخوان، مجموعه بناهای واگذار شده به بخش خصوصی برای مرمت، احیا و حق بهره برداری مدت معین به ۲۹ بنا رسید. حجم سرمایه گذاری جذب شده در این فراخوان بیش از ۱.۱۱۳.۲۷۰ میلیون ریال است که در وضعیت فعلی اقتصادی، می تواند زمینه توسعه زیرساخت های گردشگری در دوران پساکرونا را ایجاد نموده و اقدامی متمایز در جذب سرمایه گذاری و اعتماد به مردم شمرده می شود.
بنابر اعلام کمیسیون مزایده های صندوق احیا، ابراهیم کربلایی آقاشیرازی توانست برنده فراخوان عمومی مرمت، احیا و حق بهره برداری مدت معین از کاخ شهرستانک با کاربری فرهنگی-بهداشتی درمانی-اقامتی پذیرایی شود.
همچنین زینب صادقی موفق شد برنده فراخوان عمارت والی کهره چرداول استان ایلام با کاربری فرهنگی- هنری- پذیرایی باشد.
دانشگاه خلیج فارس نیز توانست بعنوان برنده فراخوان خانه نجفی با کاربری فرهنگی، هنری، تجاری (خانه خلاق صنایع دستی و فرش دستباف) شود و شرکت مائده نوین خوزستان نیز برنده فراخوان خانه مستوفی شوشتر با کاربری فرهنگی- هنری- پذیرایی شد.
همچنین ارگ محمد حسین خان ناروئی زهک با کاربری فرهنگی هنری- اقامتی- پذیرایی با بیان نام مهیندخت ناروئی نژاد به نام برنده به مرحله پایانی بررسی فنی و اقتصادی شرکت کنندگان در فراخوان یاد شده رسیدند.
بنابر اعلام کمیسیون مزایدات صندوق احیا، علیرضا فرمهینی فراهانی برنده فراخوان عمارت امیر مفخم خمین استان مرکزی با کاربری فرهنگی اقامتی پذیرایی و بهزاد حیدری نیز برنده خانه حکیم باشی کاشان با کاربری بهداشتی- درمانی (مرکز طب سنتی) -فرهنگی اقامتی پذیرایی شد.

1399/10/09
00:05:30
0.0 / 5
476
تگهای خبر: سرمایه
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات کاربران بکسیها در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۲
بکسیها - اخبار اجتماعی
baxiha.ir - مالکیت معنوی سایت بکسیها متعلق به مالکین آن می باشد