پژوهشگاه هواشناسی و پژوهشكده سوانح طبیعی تفاهم نامه امضا كردند

پژوهشگاه هواشناسی و پژوهشكده سوانح طبیعی تفاهم نامه امضا كردند

بکسیها: پژوهشگاه هواشناسی و علوم جو و پژوهشکده سوانح طبیعی تفاهم نامه امضا کردند.


به گزارش بکسیها به نقل از مهر، در مراسمی که با حضور مهدی رهنما رئیس پژوهشگاه هواشناسی و علوم جو کشور و سید امیر حسین گرکانی رئیس پژوهشکده سوانح طبیعی و رئیس کرسی یونسکو در مدیریت بلایای طبیعی، معاونین و مدیران دو مجموعه برگزار شد، ضمن ملاقات و گفتگو پیرامون همکاریهای مشترک با امضای تفاهم نامه همکاری میان پژوهشگاه هواشناسی و علوم جو کشور با پژوهشکده سوانح طبیعی به پایان رسید.

در ابتدای این دیدار رهنما به معرفی پژوهشگاه هواشناسی و علوم جو کشور پرداخت و توضیحاتی در مورد فعالیتهای این پژوهشگاه، همکاری آموزشی با مراکز آموزش عالی و مشارکت با دستگاههای اجرایی مرتبط در اجرای پروژه های مطالعاتی و عملیاتی در زمینه های در رابطه با علوم هواشناسی عرضه کرد.

وی ادامه داد: پژوهشگاه هواشناسی در مورد طراحی و توسعه سامانه های اخطار سریع مخاطرات جوی نظیر سیل، گردوخاک، رعدوبرق، تگرگ، بهمن و یخبندان در حال فعالیت می باشد. در بحث آلودگی هوا هم کارهای مناسبی صورت پذیرفته که می توان به پروژه ایی تحت عنوان سامانه مدل سازی و پیشبینی کیفیت هوا برای ۱۰ کلان شهر که در حال اجرا می باشد و بزودی به مرحله بهره برداری در می آید اشاره نمود.

رئیس پژوهشگاه هواشناسی و علوم جو کشور در انتها سخنانش اضافه کرد: پژوهشگاه هواشناسی و علوم جو کشور بر مبنای رسالت پژوهشی و کارنامه اجرایی که دارد آماده همکاری و تبادل نظر با سازمان های دولتی همچون وزارت راه و شهرسازی، بنیاد مسکن انقلاب اسلامی و پژوهشکده سوانح طبیعی است.

در ادامه این دیدار رئیس پژوهشکده سوانح طبیعی ضمن تشکر از بابت فراهم کردن این دیدار اظهار داشت: پژوهشکده سوانح طبیعی شامل ۵ گروه پژوهشی که دارای امکاناتی نظیر: نشریه علمی، مرکز رشد و یک اندیشکده می باشد که کلیه فعالیتهای پژوهشی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی به این پژوهشکده ارجاع داده می شود.

دکتر گرکانی اشاره کرد: پروژه ای تحت عنوان شناسایی روستاهای در معرض خطر کشور طبق ۸ اولویت بندی مخاطراتی در دست اقدام داریم که از پژوهشگاه هواشناسی و علوم جو کشور درخواست همکاری مشترک در این پروژه داریم که انشاالله بتوانیم همکاریهای مثمر ثمری داشته باشیم.

در انتها این نشست طرفین به منظور ایجاد و گسترش همکاریهای علمی، آموزشی و پژوهشی و با هدف بهره گیری از ظرفیت ها، امکانات و توانمندی های علمی، تخصصی، مشورتی، تجهیزاتی و کتابخانه ایی مشترک، تفاهم نامه ای با مبحث همکاری در حوزه های مدیریت سوانح، مخاطرات محیطی، اقلیم، سنجش از دور و GIS، توسعه سامانه های کاربردی و سایر موضوعات مرتبط و مورد توافق طرفین منعقد شد.


1399/10/09
15:03:02
0.0 / 5
496
تگهای خبر: آموزش , دستگاه , كیفیت
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات کاربران بکسیها در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۲
بکسیها - اخبار اجتماعی
baxiha.ir - مالکیت معنوی سایت بکسیها متعلق به مالکین آن می باشد