هدفگذاری خرید ۵۰۰۰ دستگاه اتوبوس درون شهری تا سال آینده

هدفگذاری خرید ۵۰۰۰ دستگاه اتوبوس درون شهری تا سال آینده

به گزارش بکسیها رئیس سازمان شهرداری ها و دهیاری های سراسر کشور اظهار داشت: وزارت کشور و سازمان شهرداری ها آمادگی خرید بیشتر برای تجهیز قوی تر ناوگان حمل و نقل درون شهری کشور را دارد.به گزارش بکسیها به نقل از ایسنا، مهدی جمالی نژاد با حضور در مراسم انعقاد تفاهمنامه ساخت و خرید ۱۰۰۰ دستگاه اتوبوس حمل و نقل عمومی درون شهری که با حضور دو معاون وزارت کشور به امضای طرفین رسید، با اشاره به اینکه خرید ۱۰۰۰ دستگاه اتوبوس درون شهری با هدف عملیاتی کردن دستور رئیس جمهوری جهت تجهیز و تقویت ناوگان حمل و نقل درون شهری کشور صورت گرفته است، اظهار داشت: برنامه وزارت کشور و سازمان شهرداری ها بر خرید ۵۰۰۰ هزار دستگاه اتوبوس درون شهری تا سال آینده است.

معاون عمرانی وزیر کشور ضمن اشاره به اینکه حمل و نقل درون شهری لزوم جدی سامان دهی مدیریت شهری است، اظهار داشت: سازمان شهرداریها در کنار خرید اتوبوس رویکرد بازسازی اتوبوس های کارکرده را هم اتخاذ نموده است.

وی اضافه کرد: از محل اعتبارات در اختیار سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور، تسهیلات کم بهره ای برای نوسازی ۳۰۵ دستگاه اتوبوس و ۱۶۰ دستگاه مینی بوس از راه پست بانک در اختیار شهرداری ها قرارگرفته است.

جمالی نژاد ضمن اشاره به اینکه در سال ۱۳۹۸ هم حدود۱۳۲۰۰ میلیارد ریال برای ۹ شهرداری، اوراق مشارکت خرید اتوبوس انتشاریافت، اظهار داشت: امسال تأمین مالی خرید اتوبوس به میزان حدود ۱۵هزار میلیارد ریال در دستور کار قرار دارد وپیش بینی انجام شده در این حوزه حاکی از تأمین مالی خرید بیشتر از ۹۰۰ دستگاه اتوبوس تا آخر سال ۱۴۰۰ است.

رئیس سازمان شهرداری ها و دهیاری های سراسر کشور در ادامه صحبت هایش به امر مهم بازسازی ناوگان حمل و نقل درون شهری اشاره نمود و اظهار داشت: طی سال قبل بازسازی ۳۵۰ دستگاه اتوبوس با اعتباری بالغ بر۷۷۲ میلیارد ریال در چارچوب اسناد خزانه اسلامی برای خرید قطعات اتوبوس های شهری انجام گرفت.

وی همینطور با اشاره به اینکه با پیگیری های انجام شده در سال ۱۳۹۹ مقرر شده تا امکان تخصیص تسهیلات مذکور برای بازسازی۳۳۰۰ دستگاه اتوبوس شهری صورت پذیرد، اظهار داشت: تفاهمنامه اجرایی این مورد بین سازمان برنامه و بودجه کشور، وزارت کشور و صندوق کارآفرینی امید تدوین شده است و در آستانه اجرایی شدن قرار دارد.

جمالی نژاد افزود: روی هم رفته با فعالیتهای انجام شده در دولت دوازدهم، بازسازی ۱۴۰۰ دستگاه اتوبوس از محل اعتبارات سازمان شهرداریها و دهیاریهای کشور و اعتبارات شهرداریها انجام شده است و با تحقق بازسازی ۴۷۵۰ اتوبوس از محل تسهیلات تبصره ۱۸ و بازسازی ۳۵۰ دستگاه از محل کمکهای مالی سازمان در سال ۱۳۹۹، در مجموع بازسازی ۵۱۰۰ دستگاه اتوبوس تا آخر تیرماه ۱۴۰۰ عملیاتی خواهد شد.

بنا براعلام پایگاه اطلاع رسانی وزارت کشور، معاون عمرانی وزیر کشور در انتها تصریح کرد: برنامه وزارت کشور و سازمان شهرداری ها و دهیاری کشور بر وارد کردن ۵۰۰۰ دستگاه اتوبوس به سیستم حمل نقل است که مورد تاکید رئیس جمهور و وزیر کشور است و امروز قدم اولیه انجام این کار با امضای تفاهمنامه با شرکت سایپا برداشته شد و آمادگی بالایی برای خرید های بیشتر از شرکتهای داخلی دیگر برای تجهیز کامل ناوگان حمل و نقل درونی کشور داریم.

منبع:

1399/10/19
12:39:10
0.0 / 5
351
تگهای خبر: دستگاه
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات کاربران بکسیها در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۱
بکسیها - اخبار اجتماعی
baxiha.ir - مالکیت معنوی سایت بکسیها متعلق به مالکین آن می باشد