رییس كمیته نظارت شورای اسلامی شهر تهران تاكید كرد

ضرورت پشتیبانی از شان و حیثیت كاركنان قانونمند و شریف شهرداری تهران

ضرورت پشتیبانی از شان و حیثیت كاركنان قانونمند و شریف شهرداری تهران

به گزارش بکسیها رئیس کمیته نظارت شورای اسلامی شهر تهران اظهار داشت: با توجه به اینکه قانونگذار در ماده 609 کتاب پنجم قانون مجازات اسلامی بر حفظ حریم کارکنان و عدم تعدی به آنها تاکید و توهین به آنها در حین انجام وظیفه را جرم انگاری نموده است. شایسته است شهردار محترم تهران با استفاده از ظرفیت اداره کل حقوقی، از شان و حیثیت کارکنان قانونمند و شریف شهرداری تهران حمایت و دفاع لازم را انجام دهد.


به گزارش بکسیها به نقل از ایسنا، افشین حبیب زاده در دویست و شصت و نهمین جلسه شورا و در تذکری خطاب به شهرداری تهران اظهار داشت: نیروی انسانی بعنوان با ارزش ترین منابع سازمانی به حساب می آید که تحقق اهداف سازمان و توسعه آن در گروی بهره مندی از نیروی انسانی قانونمند، کارا و توانمند است.

وی ادامه داد: شهرداری تهران بعنوان یکی از بزرگترین سازمان های عرضه دهنده خدمات به شهروندان در صورتی می تواند به صورت کامل از کارآیی، بهره وری، اثربخشی و وفاداری کارکنان در جهت نیل به اهداف و کسب رضایت شهروندان بهره مند شود که موجبات رضایتمندی کارکنان و ایجاد فضای سالم برای آنان را فراهم آورد.

نایب رئیس کمیسیون عمران و حمل و نقل شورای اسلامی شهر تهران اظهار داشت: ضمن آنکه پرسنل خدوم شهرداری می بایست در قالب قانون و مقررات و با حفظ خویشتن داری و توجه به اصل احترام متقابل، نسبت به تکریم ارباب رجوع و رسیدگی به مسائل ایشان اقدام نمایند، در بعضی مواقع شاهد می باشیم که کارکنان شریف و زحمتکش شهرداری تهران در حین انجام وظیفه و زمانی که در مقابل درخواست های خارج از چارچوب و مقررات افراد زیاده خواه ایستادگی می کنند، مورد اهانت قرار می گیرند و آنطور که شایسته و بایسته است از آنان در مقابل فرد هتاک حمایت لازم صورت نمی پذیرد.
وی افزود: با توجه به اینکه قانونگذار در ماده 609 کتاب پنجم قانون مجازات اسلامی بر حفظ حریم کارکنان و عدم تعدی به آنها تاکید و توهین به آنها در حین انجام وظیفه را جرم انگاری نموده است، شایسته است شهردار محترم تهران با استفاده از ظرفیت اداره کل حقوقی، از شان و حیثیت کارکنان قانونمند و شریف شهرداری تهران حمایت و دفاع لازم را انجام دهد. بی گمان احترام و ارزش نهادن به نیروی انسانی، جلب رضایت کارکنان و فراهم کردن محیط سالم اخلاقی و رفتاری منجر به افزایش وفاداری کارکنان به سازمان و ارتقای بهروه وری آن خواهد شد بنابراین مبحث بعنوان تذکر به شهردار محترم جهت بررسی و اعلام نظر به شورای اسلامی شهر تهران تقدیم می شود.
منبع:

1399/11/14
12:12:56
0.0 / 5
402
تگهای خبر: خدمات
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات کاربران بکسیها در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۳
بکسیها - اخبار اجتماعی
baxiha.ir - مالکیت معنوی سایت بکسیها متعلق به مالکین آن می باشد