۶۰ دستگاه اتوبوس و ۵۰ دستگاه مینی بوس در ناوگان حمل و نقل اتوبوس رانی شهر تهران رونمایی می شود

۶۰ دستگاه اتوبوس و ۵۰ دستگاه مینی بوس در ناوگان حمل و نقل اتوبوس رانی شهر تهران رونمایی می شود

بکسیها: به مناسبت دهه مبارک فجر مراسم رونمایی از 60 دستگاه اتوبوس و 50 دستگاه مینی بوس در ناوگان حمل و نقل اتوبوس رانی شهر تهران روز شنبه 18 بهمن ماه انجام می شود.


به گزارش بکسیها به نقل از پایگاه اطلاع رسانی وزارت کشور، مهدی جمالی نژاد معاون عمران و توسعه امور شهری و روستایی وزارت کشور اظهار داشت: در اجرای رهنمودهای مقام معظم رهبری(مدظله العالی) در نامگذاری سالجاری به نام جهش تولید و لزوم تامین کمبود ناوگان اتوبوس درون شهری در کلان شهر تهران و اجرای هرچه بهتر فاصله گذاری اجتماعی باتوجه به شیوع پاندمی کرونا، شهرداری تهران با همکاری وزارت کشور از محل انتشار اوراق مشارکت دولت در سال ۹۸ و منابع مالی داخلی شهرداری، مبادرت به خرید ۱۲۰ دستگاه اتوبوس و ۱۳۰ دستگاه مینی بوس با اعتباری بیش از ۴۸۰۰ میلیارد ریال از شرکت ایران خودرو دیزل نموده است که باتوجه به قانون هوای پاک، همگی دارای استاندارد آلایندگی یورو۴ و فیلتر جذب دوده بوده و ۲۰ دستگاه از اتوبوس های خریداری شده نیز گازسوز است.
رئیس سازمان شهرداری ها و دهیاری اضافه کرد: در ۱۲ آبان ماه امسال، از ۴۰ دستگاه اتوبوس و ۶۰ دستگاه مینی بوس رونمایی و تحویل ناوگان شده است و در روز شنبه ۱۸ بهمن ماه نیز از ۶۰دستگاه اتوبوس و ۵۰دستگاه مینی بوس با اعتبار ۲۳۸۰ میلیارد ریال، رونمایی تا به ناوگان حمل و نقل اتوبوس رانی شهر تهران اضافه شود و ۴۰دستگاه باقیمانده، شامل ۲۰ دستگاه اتوبوس و ۲۰ دستگاه مینی بوس هم تا اوایل اسفندماه سال جاری رونمایی و تا آخر سال، تمام ۲۵۰ دستگاه به شبکه حمل و نقل تهران افزوده می شود؛ که ۸۰۰میلیارد ریال باقیمانده در رابطه با این ۴۰ دستگاه بوده که از محل اوراق مشارکت تامین خواهد شد.
جمالی نژاد افزود: از شروع دولت یازدهم ۱۲۰۰ دستگاه اتوبوس و ۶۵۰ دستگاه مینی بوس نوسازی شده و باتوجه به ظرفیت اوراق مشارکت سال ۹۹ تامین مالی خرید ۵۰۰ دستگاه اتوبوس درون شهری برقرار شد. این در حالیست که ۱۵۰۰ دستگاه اتوبوس نیز تا حالا بازسازی شده و تا اختتام دولت نیز ۴۰۰۰ دستگاه اتوبوس دیگر بازسازی خواهد شد.
وی اظهار نمود: باتوجه به اجرائی شدن برنامه نوسازی ۱۰هزار دستگاه تاکسی فرسوده درون شهری توسط سازمان شهرداری ها و دهیاری ها با اعتباری بیش از ۳۵۰۰ میلیارد ریال در قالب تسهیلات ارزان بانکی، از ۱۰۰ دستگاه تاکسی شامل ۵۰ دستگاه پژو ۴۰۵ و ۵۰دستگاه سمندEF۷ رونمائی خواهد شد.
جمالی نژاد اضافه کرد: این در حالیست که تا حالا حدود ۸۰۰۰ دستگاه تاکسی از شروع سال در کل کشور نوسازی شده و تا آخر سال نیز با نوسازی ۲۰۰۰ دستگاه دیگر، برنامه بطور کامل اجرائی خواهد شد.
وی با اشاره به اینکه ۸۰ درصد نوسازی این مرحله در سه کلانشهر تهران، مشهد و اصفهان صورت می پذیرد، اظهار داشت: این اقدام در کاهش مصرف سوخت و کاهش آلودگی هوا، تاثیرات بسزائی در این سه کلانشهر به دنبال خواهد داشت، همین طور از سال ۱۳۹۵ تا کنون با راهبری سازمان شهرداریها و دهیاریهای کشور ۷۵ هزار دستگاه تاکسی از ۳۲۰ هزار دستگاه تاکسی فعال موجود در ناوگان حمل و نقل تاکسیرانی شهری نوسازی شده است.

شایان ذکر است باتوجه به مصوبات ستاد ملی مدیریت بیماری کرونا و قرارگاه عملیاتی این برنامه با کمترین تعداد مدعو در محل نمایشگاه دائمی شهرداری تهران در بوستان گفتگو و با حضور تعدادی از مسئولان و مدیران ارشد از جمله؛ استاندار و شهردار تهران و مدیران سازمان برنامه و بودجه، خودروسازی های ذیربط، پلیس تهران، ستادملی مبارزه با کرونای تهران و سایر مدیران برگزار می شود.
منبع:

1399/11/17
13:37:58
0.0 / 5
452
تگهای خبر: دستگاه
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات کاربران بکسیها در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۵
بکسیها - اخبار اجتماعی
baxiha.ir - مالکیت معنوی سایت بکسیها متعلق به مالکین آن می باشد