مهر بررسی می كند؛

پاركور در تخت جمشید!

پاركور در تخت جمشید!

به گزارش بکسیها، اخیرا فیلمی از پرش یکی از نوجوانان پارکور کار در فضای مجازی پخش شده که نشان داده است این فرد بدون ممانعت درحال پریدن از روی ابنیه تاریخی مجموعه جهانی تخت جمشید است!


به گزارش بکسیها به نقل از مهر، در ایام اخیر و در دورانی که مجموعه جهانی تخت جمشید کمتر گردشگری به علت کرونا به خود می دید، با وجود فضای امنیتی و دوربین های مداربسته ای که در این محوطه جهانی وجود دارد، یکی از نوجوانان پارکورکار مبادرت به ضبط ویدئویی کرده است که در حال پریدن آن از بخش های مختلف این بنای تاریخی است. اتفاقی که سبب می شود او روی آثار تاریخی به جای مانده برود و از بالای آن خویش را به زمین پرت کند. گاهی از روی پله ها و گاهی از روی آثار. این نوجوان ماسک به چهره دارد به این مفهوم که در دوران کرونا فیلمبرداری شده از طرفی عده محدودی از بازدیدکنندگان هم حرکات وی را تماشا می کنند. این ویدئو زمان کوتاهی دارد اما به علت حرکاتی که انجام می گیرد اساسا باید زمان بیشتری برای فیلمبرداری در آن مجموعه صرف کرد ازاین رو او و همراهانش مدت زیادی در این مجموعه سپری کرده اند. در این صورت باید حرکات وی از دید نیروهای مجموعه تخت جمشید پنهان نمی ماند!
به نظر می رسد نه نیروهای حفاظتی و نه دوربین ها، حرکات وی را زیر نظر نداشته اند چون اگر چنین بود باید برخوردی با این بازدیدکننده انجام می شد. این دفعه اولی نیست که پارکورکاران چنین حرکات نمایشی را در یک بنای تاریخی انجام می دهند. اما تخت جمشید یک بنای ثبت شده در لیست میراث جهانی است آیا نباید حفاظت سختگیرانه تری از آن می شد؟پیش از این در مجموعه تاریخی قلعه سریزد یکی از معروف ترین پارکورکاران، نمایشی اجرا کرد. در ویدئوی او یک نکته قابل توجه بود اینکه او در آخر ویدئو با هماهنگی مسؤلان آنجا، بنای تاریخی را ترک می کند!

قلعه سریزدمدت ها پیش پارکوکاران در مجموعه تاریخی و جهانی شوش هم چنین حرکاتی را انجام داده و فیلم هایی را هم بی محابا منتشر نموده اند. گویا علاقه آنها به فیلمبرداری در بناهای تاریخی و ضبط چنین ویدئوهای در حال افزایش می باشد. البته افرادی هم هستند که برای تبلیغات و انجام چنین حرکت هایی در فضاهای رو باز با پشت زمینه بناهای تاریخی پارکور انجام می دهند اما در این ویدئوها همچنان که در فیلم در ارتباط با مجموعه تخت جمشید قابل مشاهده می باشد، این افراد در حال صدمه زدن به ابنیه تاریخی هستند.

1399/11/25
23:39:22
0.0 / 5
763
تگهای خبر: دوربین , فضای مجازی
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات کاربران بکسیها در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۵
بکسیها - اخبار اجتماعی
baxiha.ir - مالکیت معنوی سایت بکسیها متعلق به مالکین آن می باشد