كاركرد بوستانهای منطقه ۲۱ موضوعی می شود

بازسازی سینما ققنوس برای افزایش سرانه فرهنگی شهروندان

بازسازی سینما ققنوس برای افزایش سرانه فرهنگی شهروندان

بکسیها: استقرار صنعت سبب شده برخی از محله ها گرفتار شب مردگی شوند و در برخی از بوستان های این محله ها کسی حضور پیدا نمی نماید. ازاین رو اعلام گردید که به جای افزودن به تعداد بوستانها، بوستانهای موجود موضوعی و فرامنطقه ای شوند تا جاذب سفر باشند و منطقه از حالت شب مردگی بیرون برود.


به گزارش بکسیها به نقل از ایسنا، رضا رجب زاده شهردار منطقه ۲۱ با اعلان اینکه در این منطقه صنعت در کنار سکونت برای خود حقی قائل است و از آنجائیکه با اشتغال توام است می توان بعنوان یک فرصت به آن نگاه کرد، اظهار داشت: البته مساله استقرار صنعت سبب شده برخی از محله ها گرفتار شب مردگی شوند و از آنجائیکه بوستانهای منطقه یک سری فضای سبز به همراه معبر و البته شب مردگی است، در برخی از بوستان های این محله ها کسی حضور پیدا نمی نماید. بدین سبب اعلام کردیم که نباید بوستانی در منطقه اضافه شود ولی بوستانهای موجود موضوعی شوند، مانند بوستان کاریکاتور، بانوان، سالمندان، صنعت و این بوستانها فرامنطقه ای شوند تا جاذب سفر باشند و منطقه از حالت شب مردگی بیرون رود.
بگفته او باید در طرح تفصیلی نیز اصلاحاتی انجام و اتصال بین صنعت و سکونت صورت بگیرد تا هم مردم در سکونت احساس خوبی داشته باشند و هم صنعت مزاحم آنها نباشد.
استقبال از بهار با کوچه های رنگی
رجب زاده در ادامه با اشاره به طرح کوچه رنگی در این منطقه اضافه کرد: کوچه های رنگی معمولا در بافتهای فرسوده و قدیمی اجرا می شود درحالیکه بافت فرسوده منطقه ۲۱ زیر ۵ درصد است؛ اما برنامه هایی برای ایجاد کوچه رنگی در منطقه داریم و در هر ناحیه یک خیابان شناسایی می شود و برای استقبال از بهار برنامه هایی دراین زمینه داریم. در طرح کوچه های رنگی با اهمیت تر از بافت قدیمی کوچه، تعامل اجتماعی و مشارکت مردم در رنگ آمیزی است چونکه رنگ ها بدون نظر آنها زود از بین می رود و کسی ترغیب نمی گردد تا از آن فضا مراقبت و آنرا احیا کند.
تعریف پروژه های کوچک مقیاس در محلات برای توزیع مناسب خدمات و امکانات
شهردار منطقه ۲۱ درباره تخصیص بیشتر امکانات این منطقه به نقاطی مانند بلوار تهرانسر، عنوان کرد: تهرانسر از نقطه های قدیمی است که عمده جمعیت منطقه را به خود اختصاص می دهد و طبیعتا هم درخواست ها بیشتر است و هم فضای بیشتری برای ارائه خدمات در آن وجود دارد. با این وجود اما برای حل این مشکل در دیگر محله ها و شهرکها پروژه های توسعه محله ای تعریف شده است.
ایجاد محله دوستدار دوچرخه در شهرک آزادی
وی با اعلان اینکه توسعه مسیر دوچرخه یکی از اهداف اصلی در منطقه ۲۱ است، افزود: در تلاش هستیم یک محله دوستدار دوچرخه در شهرک آزادی تعریف و در بودجه سال آینده قرار دهیم و رینگ دوچرخه منطقه را با یک پل دوچرخه رو به بوستان چیتگر متصل نماییم تا تبدیل به یکی از شاخصه های منطقه ۲۱ شود.
حفظ و احیای سینما ققنوس
طبق گزارش سایت شهر، رجب زاده در آخر به وضعیت مطلوب این منطقه در بحث سرانه فضای سبز و کمبود در سایر سرانه ها اشاره نمود و تصریح کرد: از لحاظ سرانه فضای سبز با حدود ۵۰ متر مربع رتبه دوم تهران را دارا هستیم اما در سایر سرانه ها مانند درمانی و فرهنگی وضعیت مطلوبی نداریم، چونکه شهرکهای کوچک و کم جمعیت داریم که ایجاد مراکز درمانی در آن برای بخش خصوصی توجیهی ندارد و درواقع تمرکز جمعیتی است که موجب می شود بخش خصوصی در حوزه درمانی سرمایه گذاری کند. با این وجود درحال برنامه ریزی هستیم درمانگاههای محله ای را در سرای محلات ایجاد نماییم تا قسمتی از ضعفها و عقب ماندگی های این حوزه جبران شود. همین طور در حوزه سرانه فرهنگی نیز تلاش می نماییم تا سینما ققنوس را حفظ و بازسازی و احیا نماییم تا باردیگر به بهره برداری برسد.
منبع:

1399/12/02
20:24:14
0.0 / 5
425
تگهای خبر: خدمات , سرمایه
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات کاربران بکسیها در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۵
بکسیها - اخبار اجتماعی
baxiha.ir - مالکیت معنوی سایت بکسیها متعلق به مالکین آن می باشد