رئیس كمیته بودجه شورای شهر تهران:

قدرت بودجه ۱۴۰۰ شهرداری برمبنای ارزش زمانی پول حتی از بودجه سال ۹۰ كمتر است

قدرت بودجه ۱۴۰۰ شهرداری برمبنای ارزش زمانی پول حتی از بودجه سال ۹۰ كمتر است

به گزارش بکسیها رئیس کمیته بودجه و نظارت مالی شورای شهر تهران اظهار داشت: قدرت بودجه ۱۴۰۰ شهرداری برمبنای ارزش زمانی پول حتی از بودجه سال ۹۰ کمتر است.


به گزارش بکسیها به نقل از ایسنا، مجید فراهانی امروز در جلسه شورای شهر تهران در جریان بررسی بودجه ۱۴۰۰ شهرداری تهران اظهار داشت: دغدغه دوستان در مورد بحث عدم تعریف منابع جدید درآمدی در بودجه سال آخر شورا محترم هست. توقعاتی داشتیم تا نظام درآمدی شهرداری از این وضعیت بیرون برود. همینطور توقع در مورد اجتماعی تر شدن بودجه و تحقق بودجه تعریف شده داشتیم. با این وجود عدم تصویب بودجه راه مناسبی برای تحقق دغدغه ها نیست.
وی ضمن اشاره به اینکه اگر بودجه را تصویب نکنیم درآمد پایدار ایجاد نمی گردد، اضافه کرد: با تصویب بودجه به اهداف می رسیم و عدم تصویب آن سبب می شود یک دوازدهم مصوب شود و صحه بر اجرای هزینه های جاری و تعطیل شدن پروژه ها و تعطیل شدن سرمایه گذاری بگذارد و دغدغه مخالفان را تشدید می کند.
وی افزود: در کمیته بودجه ارزش زمانی پول را در سال۱۴۰۰ بر اساس ۹۵ محاسبه کردیم که قدرت مالی بودجه ۱۴۰۰ حدود ۱۸ هزار و ۸۰۰ است بدین معنا قدرت مالی بودجه ۴۸ هزار میلیاردی این میزان نیست. عدد بودجه افزایش یافته اما به علت تورم و ارزش زمانی پول، قدرت مالی برای تحقق بودجه حداکثر این قدرت را دارد و بودجه ۱۴۰۰ حتی از بودجه سال ۹۰ کمتر است.
فراهانی تصریح کرد: از نقاط قوت بودجه ۱۴۰۰ تفکیک بودجه سرمایه گذاری است که باید بدان توجه کرد و پیشبینی ما این است بالای ۸۰ درصد بودجه ۹۹ محقق می شود. در بخش شهرسازی بودجه ما حدودا محقق شده است و مشکلات درآمدی ما عموما در مورد ردیف های درآمدی شرکتی است که کرونا بوجود آورده است.
منبع:

1399/12/03
12:16:03
0.0 / 5
448
تگهای خبر: سرمایه
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات کاربران بکسیها در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۴
بکسیها - اخبار اجتماعی
baxiha.ir - مالکیت معنوی سایت بکسیها متعلق به مالکین آن می باشد