تهران نیازمند145ایستگاه آتش نشانی

تهران نیازمند145ایستگاه آتش نشانی

به گزارش بکسیها، عضو شورای شهر اظهار داشت: تابحال ۱۳۰ میلیارد تومان برای تقویت آتش نشانی هزینه شده و بیشتر هم هزینه می شود.


به گزارش بکسیها به نقل از ایسنا، زهرا صدر اعظم نوری در آیین افتتاح ۳ ایستگاه و رونمایی از تجهیزات جدید سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تهران با اشاره به تاب آوری در مقابل بحران ها و حوادث اظهار داشت: واکنش ها و تفاوت های مختلف در مقابله با بحران ها ناشی از این است که جامعه چقدر از ظرفیت ها، قوت ها و ضعف های خود اطلاع دارد و چقدر قدرت بازسازی در بحران ها را دارد.
وی افزود: تجارب جهانی نشان میدهد که هر چقدر شهرها و کشورها در تحکیم و تقویت زیرساخت ها قوی تر باشند و زیرساخت های بیشتری فراهم آورند در مواجهه با بحران ها بهتر عمل می کنند و موفقیت بیشتری می توانند داشته باشند. سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی یکی از سازمان های تخصصی و بسیار اثرگذار در هنگام بروز بحران و حوادث است و هر چقدر این سازمان قوی تر و کیفی تر و مجهزتر باشد هنگام رخداد و حادثه می تواند در کار امداد و نجات موثرتر باشد و با سرعت و کیفیت بیشتری حادثه را مدیریت کند و خسارت ها را به حداقل برساند.
صدراعظم نوری در ادامه اظهار داشت: در این دوره از مدیریت شهری برمبنای سیاست هایی که شورای شهر داشته است سعی شده با رویکرد افزایش تاب آوری تجهیزات سازمان ها به خصوص سازمان آتش نشانی را تقویت کند تا توان پاسخگویی و سرعت عمل را بالاتر ببرد.
وی اظهار داشت: در بررسی های انجام شده تهران به ۱۴۵ ایستگاه آتش نشانی نیاز دارد و هم اکنون ۱۳۳ ایستگاه تولید شده است و برخی از ایستگاه ها در دست ساخت است.

بگفته وی، طی چند سال اخیر در شورای پنجم و اواخر شورای چهارم، ۱۳۰ میلیارد تومان برای آتش نشانی هزینه شده است و خواهد شد.
او اضافه کرد: یکی از ابتکارات خوب شورای پنجم و شهرداری این بود که در ردیف بودجه از محل دو درصد عوارض ایمنی، ساز و کاری برقرار شد که این دو درصد مستقیم قابل برداشت برای تجهیزات و ساخت آتش نشانی باشد نه جاری. در طول این زمان از اوایل سال ۹۷ این برداشت و ساز و کار خیلی به کمک آتش نشانی آمد و الان امکانات خوبی دارند و ایستگاه های مناسبی دارند.

او در آخر با اشاره به تشکیل سازمان HSE اظهار داشت: امیدوارم این مصوبه شورا هم از هیات تطبیق بیرون آید و اجرائی شود و سازمان اچ اس ای بتواند خدمات بهتری ارائه کند و طی قولی که مهدی داوری در آتش نشانی دادند نیروهای زن را در آتش نشانی به کار بگمارند. ۱۶ زن تا حالا به کار گرفته شده است و بیشتر هم می شود.1399/12/07
12:14:35
0.0 / 5
513
تگهای خبر: خدمات , كیفیت
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات کاربران بکسیها در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۳
بکسیها - اخبار اجتماعی
baxiha.ir - مالکیت معنوی سایت بکسیها متعلق به مالکین آن می باشد