آمادگی كامل استانداری تهران برای شمارش الكترونیكی آرای انتخابات شوراها

آمادگی كامل استانداری تهران برای شمارش الكترونیكی آرای انتخابات شوراها

به گزارش بکسیها استاندار تهران با تکیه بر اینکه زیرساخت های مناسب برای شمارش آرای انتخابات شوراهای شهر در تهران فراهم است، اظهار داشت: استانداری تهران آمادگی کامل دارد تا شمارش آرای انتخابات شوراها را به صورت الکترونیکی برگزار کند.


به گزارش بکسیها به نقل از ایسنا، انوشیروان محسنی بندپی استاندار تهران در نشست مشترک ستاد انتخابات استان با اعضای هیات نظارت انتخابات استان تهران اظهار داشت: در انتخابات مجلس در دوره یازدهم با تشریک مساعی و با فراهم کردن تمهیدات و تدابیر لازم انتخابات سالم و شفاف و بی طرفی را در استان شاهد بودیم و استان تهران جهش بسیار خوبی را در رتبه بندی ستاد انتخابات کشور از ۲۷ به چهار به دست آورد.
وی اضافه کرد: در دوره گذشته ۹۹/۹شعب آنلاین وتنها هفت شعبه ما آفلاین بودند آرای نامعتبر ما در کل استان تهران ۴۹۶ رای بود.
استاندار تهران با اشاره به اینکه در روزهای کرونا در ۱۹ کشور انتخابات برگزار شد اضافه کرد: در مورد انتخابات ۱۴۰۰ هم ستاد ملی مقابله با کرونا با هماهنگی کمیته امنیتی و انتظامی در حال تدوین پروتکلهای بهداشتی برای حضور مردم در انتخابات است.
محسنی بندپی در عین حال اظهار داشت: برخی با هدف کمرنگ کردم حضور حداکثری مردم در انتخابات به بهانه انتشار کرونا به دنبال زیر سوال بردن اصل مشارکت مردم در انتخابات هستند و باید به شکلی به مردم اطلاع رسانی شود که با رعایت پروتکلهای نگرانی جهت شرکت در انتخابات نداشته باشند.
به گفته وی، میزان زمان رای دهی هر فرد بین ۷ الی ۹ دقیقه است و درصدد هستیم تا با اولویت سلامت مردم در کنار رعایت پروتکلهای بهداشتی زمینه حضور گسترده مردم در انتخابات را فراهم نماییم. تکلیف داریم تا تمامی موانع برای عدم مشارکت سیاسی مردم را در استان تهران مرتفع می نماییم.
محسنی بندپی در مورد اطلاع رسانی با تکیه بر ضرورت برخورداری استان تهران از شبکه تلویزیونی مستقل اظهار داشت: باوجود مصوبه شورای امنیت کشور متاسفانه هنوز ظرفیت ۵۰ درصدی برای پوشش اخبار استان در رسانه ملی مرتفع نشده است.
وی با اشاره به اینکه راهبرد ستاد انتخابات استان تهران بیانات مقام معظم رهبری در خصوص حق الناس بودن آرای مردم است و از این آرا صیانت می نماییم، اظهار داشت: هر زمانی که فرمانداران یا بخشداران استان تهران از اصل بی طرفی و عدالت خارج شدند این امر برای ما قابل تحمل نیست و به شدت با فرد خاطی برخورد می نماییم.
محسنی بندپی این را هم اظهار داشت: استان تهران اولین استان کشور بود که از شش ماه قبل به همت معاون سیاسی به شناسایی و احصا مشکلات در شهرستان ها اقدام نمود.
منبع:

1399/12/16
14:09:15
0.0 / 5
602
تگهای خبر: آنلاین
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات کاربران بکسیها در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۲
بکسیها - اخبار اجتماعی
baxiha.ir - مالکیت معنوی سایت بکسیها متعلق به مالکین آن می باشد