سیفی مطرح كرد؛

گسترش بازی های محلی و بومی عشایر در مدارس

گسترش بازی های محلی و بومی عشایر در مدارس

مدیر کل دفتر توسعه عدالت آموزشی و عشایر آموزش کشور اظهار داشت: بازی بعنوان یک ابزار یادگیری است و وزارت ورزش و جوانان برای سلامت جسمی دانش آموزان باید در کنار آموزش و پرورش فعالیت کند.محممدرضا سیفی، مدیر کل دفتر توسعه عدالت آموزشی و آموزش عشایر در گفت و گو با خبرنگار مهر در مورد فعالیتهای آموزش و پرورش برای سلامت دانش آموزان اظهار داشت: آموزش و پرورش ظرفیت بسیار مناسبی است تا فدراسیون های ورزشی در کنار استعدادیابی برای بعد سلامت دانش آموزان هم فعالیت نمایند.
وی اضافه کرد: ۱۷۳۲ مدرسه سیار و نیمه سیار در کشور میزبان دانش آموزان عشایری هستند و سه و نیم میلیون دانش آموز در مدارس روستایی ابتدایی تحصیل می کنند که وزارت ورزش و جوانان می تواند با اهدای وسایل ورزشی مناسب در پرورش جسم آنان به وزارت آموزش و پرورش کمک نماید.
وی ضمن اشاره به نشست مشترک با فدارسیون بازی های بومی و محلی کشور بیان نمود: بازی های بومی و محلی عشایری این ظرفیت را دارد که در داخل مدارس شهر هم گسترش پیدا کند و خانواده ها در منازل و یا در پارک های شهری این بازی ها را همراه فرزندان خود انجام دهند.
وی تصریح کرد: باید دانش آموزان در داخل خانه های خود بتوانند همراه اولیا برخی بازی هایی که امکان دارد را به صورت خانوادگی انجام دهند تا در کنار نشاط، سرگرمی و یادگیری صورت گیرد
مدیرکل دفتر توسعه عدالت آموزشی و آموزش عشایر اظهار داشت: بازی بعنوان یک ابزار در امر یادگیری محسوب نمی گردد بلکه بازی خود یادگیری است و در تقویت هویت و فرهنگ ملی و مذهبی ما تاثیر بسزایی دارد.
وی اظهار داشت: بیست سال است که در اردوی سراسری دانش آموزان عشایری کشور بازی های بومی این مناطق اجرا می شود اما در این دو سال این اردو برگزار نشده است، بنابراین ما این فعالیت را در فضای مجازی طراحی نموده ایم لیکن جایگاه بازی های بومی محلی در نرم افزار شاد خالی است، ما متوقع هستیم این مهم مورد توجه قرار گیرد.
سیفی در آخر خاطرنشان کرد: هم اکنون از ۶۷۰۰ مدرسه عشایری در ۴۷۷۵ مدرسه بازی های بومی و منطقه ای انجام می شود که نیاز است فدارسیون بازی های بومی محلی نسبت به تجهیز این مدارس به امکانات و وسایل ورزشی اقدام نمایند.


1399/12/19
14:13:46
0.0 / 5
802
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات کاربران بکسیها در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۳
بکسیها - اخبار اجتماعی
baxiha.ir - مالکیت معنوی سایت بکسیها متعلق به مالکین آن می باشد