تعیین و دریافت خسارت و حمل بار اضافه وسایل نقلیه باری در شهر تهران رای آورد

تعیین و دریافت خسارت و حمل بار اضافه وسایل نقلیه باری در شهر تهران رای آورد

به گزارش بکسیها اعضای شورای اسلامی شهر تهران با تعیین و دریافت خسارت و حمل بار اضافه وسایل نقلیه باری در شهر تهران موافقت کردند.


به گزارش بکسیها به نقل از ایسنا، در جلسه علنی امروز شورای شهر تهران، لوایح تعیین و دریافت خسارت و حمل بار اضافه وسایل نقلیه باری در شهر تهران و برگزاری مجمع عمومی شرکت واحد اتوبوسرانی تهران و حومه در دستور کار قرار گرفتند. در آغاز، لایحه شهردار تهران در مورد تعیین و دریافت خسارت و حمل بار اضافه وسایل نقلیه باری در شهر تهران، مورد بررسی قرار گرفت.
در همین راستا، محمد علیخانی رئیس کمیسیون حمل و نقل به عرضه گزارش کمیسیون خود در مورد این لایحه پرداخت و اظهار داشت: این متن با استفاده از تجربه سایر کلانشهرها برای پیشگیری و کاهش خسارت نامشهود ناشی از حمل بار وسایل نقلیه سنگین بر پل ها و ابنیه به میزان ۱۰۰۰ میلیارد تومان صورت گرفته است.
وی ادامه داد: در جداول بر حسب وزن خودرو و اضافه‎بار میزان مبلغی به‎عنوان خسارت وارده به پل‎ها و معابر تعیین شده است.
در ادامه گزارش کمیسیون به رای گذاشته شد و با ۱۸ رای موافق به تصویب رسید.
برگزاری مجمع عمومی شرکت واحد
بر طبق این گزارش، مجمع عمومی جلسه شرکت واحد اتوبوسرانی تهران و حومه در صحن شورا برگزار شد و محمد علیخانی به توضیح لایحه پرداخت و اظهار داشت: طبق تصمیماتی که در جلسات داخلی کمیسیون حمل و نقل گرفته شده است، به منظور افزایش سرمایه از مبلغ هشت هزار و سی میلیارد ریال به مبلغ سی‎و‎چهار هزار و صد و سی و هشت میلیارد ریال از محل کمک‎های عمرانی شهرداری تهران و مبلغ ۲۵ هزار و ۲۶۹ میلیارد ریال از محل مازاد تجدید ارزیابی دارایی‎ها (صرفا طبقه زمین) جمع افزایش سرمایه ۲۷ هزار و ۱۰۷ میلیارد ریال موافقت گردید.
نهایتا گزارش کمیسیون عمران در مورد افزایش سرمایه شرکت اتوبوسرانی به رای گذاشته شد و با ۱۸ رای موافق به تصویب رسید.
اجرای پروژه های پیوند پهنه های بزرگراه امام علی ( ع) و پل باغ آیت‎ الله هاشمی رفسنجانی
به گزارش بکسیها به نقل از ایسنا، در ادامه این جلسه یک فوریت لایحه مجوز به شهرداری تهران جهت انجام معاملات راه اندازی پروژه‎های (پیوند و پهنه‎های مجاور بزرگراه امام علی (ع)، خیالستان زندگی) واقع در منطقه ۸ و پل باغ آیت‎الله هاشمی رفسنجانی واقع در منطقه ۲ بررسی گردید.
در همین راستا صفا صبوری دیلمی معاون فنی و عمرانی شهرداری تهران در مورد فوریت این لایحه اظهار داشت: همه پروژه‎های عمرانی شهرداری به پایان رسیده‎اند و فقط پروژه بزرگراه شهید بروجردی باقی مانده است. اما چند پروژه جدید هم تعریف شده‎اند که شامل مرتفع ساختن زخم‎های بزرگراه‎ها به محلات است. برای نمونه بزرگراه امام علی محله سبلان را به دو بخش تقسیم کرده است و پروژه این بخش، ایجاد سطوحی پل مانند(پل باغ) برای ارتباط دو بخش محله است.
وی ادامه داد: برای این کار مناقصه صورت گرفته است و هزینه آن مبلغی بیشتر از اختیارات شهردار است و بنابراین به مصوبه نیاز است.
مسجد جامعی هم در این خصوص اظهار داشت: بزرگراه امام علی در بسیاری نقاط این صدمه را وارد کرده است. باید برای پروژه‎ها مطالعات اجتماعی صورت بگیرد و ما باید کسانی که زیان می بینند را هم در نظر بگیریم.
علی اعطا دیگر عضو شورای شهر تهران هم اظهار داشت: طرح این پروژه مدت‎ها عرضه شده است و معطل اجرا مانده است. سخنان آقای مسجد جامعی درست است اما مساله ما از این سخنان عبور کرده است و این طرح مدت‎هاست که عرضه شده است.
نهایتا یک فوریت این لایحه به رای گذاشته شد و با ۱۴ موافق به تصویب رسید.1399/12/24
23:03:01
0.0 / 5
682
تگهای خبر: سرمایه
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات کاربران بکسیها در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۲
بکسیها - اخبار اجتماعی
baxiha.ir - مالکیت معنوی سایت بکسیها متعلق به مالکین آن می باشد