گزارش بكسیها؛

اختلافات دو وزارتخانه برای لغو یا ادامه سفرهای نوروزی

اختلافات دو وزارتخانه برای لغو یا ادامه سفرهای نوروزی

بکسیها: دو وزارت میراث فرهنگی و وزارت بهداشت برای ادامه یا لغو سفرهای نوروزی زورآزمایی می کنند. سخنگوی ستاد کرونا ادامه سفرها را سبب شیوع ویروس کرونا می داند و معاونت گردشگری بر ادامه سفر اصرار دارد.به گزارش بکسیها به نقل از مهر، درحال حاضر شهرهای قرمز در مقایسه با ۲۵ اسفند که ۹ شهر قرمز وجود داشت، به ۲۳ شهر با وضعیت قرمز رسیده است. شهرهای نارنجی از ۳۱ به ۴۴، شهرهای زرد از ۲۹۵ به ۲۸۷ و شهرهای آبی از ۱۱۳ به ۹۴ رسیده است و این نشان میدهد گردش ویروس در حال اتفاق است.
برخی از مسافرانی که به شهرهای زرد سفر کره اند با تغییر وضعیت و بی توجهی به هشدار پلیس برای خروج از آن شهرها، جریمه شدند. برخی دیگر بر این باور هستند که تا اختتام تعطیلات وضعیت شهرها به حالت بهتری برگردد بدین سبب مدت زمان سفر خودرا افزایش داده اند. باتوجه به این شرایط وزارت گردشگری درصدد است تا سفرها همچنان ادامه یابد.
ولی تیموری معاون گردشگری کشور گفته است: ابتدای سال قرار شد تا انتهای ایام نوروز ۱۴۰۰ به تعداد شهرهای قرمز و نارنجی اضافه نشود. ما دغدغه های وزارت بهداشت را درک می نماییم و همکاری لازم را با آنها داریم. مقرر بود دستورالعمل ها و پیشنهادات در جلسات ستاد ملی کرونا تصویب شود اما اخیراً شاهد برخی تغییرات در تصمیمات وزارت بهداشت هستیم ولی این دستورالعمل بی برنامگی و سردرگمی برای مردم ایجاد کرده است.
محمدکاظم خلدی نسب دبیر ستاد مرکزی هماهنگی خدمات سفر نیز در ویدئوکنفرانسی با مدیران کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استانها و دبیران ستاد اجرائی خدمات سفر اظهار داشت: در صدد هستیم رنگ شهرها بر طبق مصوبه و دستورالعمل ابلاغی وزارت کشور و ستاد ملی مدیریت کرونا تغییر نیابد بلکه مقرر شده با کمیته امنیتی، اجتماعی و انتظامی ستاد ملی مدیریت بیماری کرونا هماهنگی لازم صورت گیرد.
در عین حال، علیرضا رئیسی سخنگوی ستاد مقابله با کرونا بتازگی گفته است: با انجام سفرها شیوع بیماری در مسافرت افزایش می یابد متأسفانه این پیش بینی درحال تحقق است و در بیشتر استانها روند افزایشی داریم و اگر تدبیر نشود و جلوی سفرها گرفته نشود ما به مشکل برمیخوریم. حالا میزان رعایت شیوه نامه ها به حدود ۵۶ درصد رسیده و این یک زنگ خطر است،
وی افزود: کسانی که سفر رفته اند سفر را کوتاه کنند و زودتر برگردند. افرادی که در هتل ها اسکان دارند، بدانند سالن ها و رستوران های هتل از محل های شیوع ویروس کرونا است. از رفتن در سالن های غذا خوری پرهیز کنند. پژوهش هایی صورت گرفته که این مکان ها می تواند موجب افزایش بیماری شود.
این سیاست دوگانه نشان میدهد که وزارت گردشگری به دنبال به جریان افتادن اقتصاد گردشگری و وزارت بهداشت نیز نگران شیوع ویروس کرونا و افزایش بیماران است. اما هنوز این دولت نتوانسته تعادلی بین این دو برقرار کند تا هم اقتصاد صنعت از بین نرود و هم مردم در سلامت کامل باشند. این وسط مردم هستند که بنا به مجوز ستاد کرونا سفر می روند و در جریان سفر، جریمه می شوند.

1400/01/07
14:46:29
0.0 / 5
493
تگهای خبر: خدمات
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات کاربران بکسیها در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
بکسیها - اخبار اجتماعی
baxiha.ir - مالکیت معنوی سایت بکسیها متعلق به مالکین آن می باشد