رئیس كمیسیون آموزش مجلس:

نیروهای غیررسمی آموزش و پرورش ساماندهی می شوند

نیروهای غیررسمی آموزش و پرورش ساماندهی می شوند

بکسیها: رئیس کمیسیون آموزش، تحقیقات و فناوری مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: نیروهای غیررسمی آموزش و پرورش ساماندهی می شوند و در این راستا کمیسیون طرحی را تدوین کرده که در صحن علنی مجلس بررسی می شود.به گزارش بکسیها به نقل از مهر، علیرضا منادی روز شنبه در یک گفت و گوی خبری از آغاز سفرهای استانی اعضای کمیسیون در سال جدید اطلاع داد و اضافه کرد: دو طرح مهم رتبه بندی فرهنگیان و ساماندهی نیروهای غیر رسمی آموزش و پرورش هم در سال جدید در دستور کار کمیسیون آموزش قرار دارد.
وی تصریح کرد: مهم ترین اولویت کمیسیون آموزش در سال جدید بررسی طرح رتبه بندی معلمان و تصویب آن برای فرهنگیان است.
نماینده تبریز، آذرشهر و اسکو در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه کمیسیون آموزش در سال جدید سفرهای استانی دارد، اضافه کرد: این سفرها به منظور نظارت میدانی در حوزه آموزش، تحقیقات و فناوری بوده و در سال جدید از برنامه های کمیسیون است.
وی افزود: همینطور طرحی با عنوان «جهش تولید دانش بنیان» در کمیسیون نهایی و به صحن علنی مجلس عرضه شده که با تصویب این طرح هم تحول بزرگی در حوزه پژوهش و شرکتهای دانش بنیان محقق خواهد شد.
منادی با اشاره به اینکه طرح ‎هایی همچون تدریس زبان مادری و قومیت ها در نوبت رسیدگی در کمیسیون قرار دارد، اظهار داشت: مبحث دیگری که در کمیسیون پیگیری و سال آینده اجرا می گردد، متناسب سازی حقوق اساتید دانشگاه ها بود که در سال ۱۴۰۰ حقوق اساتید دانشگاه های ذیل وزارت علوم با حقوق اساتید علوم پزشکی همسان سازی می شود.
وی اظهار نمود: همینطور نظارت بر اجرای طرح آمایش آموزش عالی هم که مصوب شورایعالی انقلاب فرهنگی است، در دستور کار کمیسیون آموزش قرار دارد تا منجر به تعطیلی واحدهای دانشگاهی نشود.
منادی یادآوری کرد: همینطور رقم ۱۰ هزار میلیارد تومان برای تجهیز و نوسازی مدارس در نظر گرفته شده که اجرای آن هم در سال آینده پیگیری می شود.
رئیس کمیسیون آموزش، تحقیقات و فناوری مجلس تصریح کرد: افزایش اعتبارات حوزه آموزش عالی و افزایش اعتبارات حوزه فناوری دو اقدام دیگری است که در سال ۱۴۰۰ نظارت جدی بر عملکرد دستگاه ها در نحوه هزینه کردها اعمال می شود.


منبع:

1400/01/07
23:55:13
0.0 / 5
706
تگهای خبر: آموزش , دستگاه , فناوری
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات کاربران بکسیها در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۲
بکسیها - اخبار اجتماعی
baxiha.ir - مالکیت معنوی سایت بکسیها متعلق به مالکین آن می باشد