در دویست و هشتادو سومین جلسه شورا تصویب شد؛

دریافت بهای خدمات ایمنی ساختمان ها از سال 98

دریافت بهای خدمات ایمنی ساختمان ها از سال 98

لایحه اصلاح ماده دوم مصوبه تأمین منابع مالی پایدار سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی و راهکارهای ارتقاء کمی و کیفی تجهیزات و آموزش شهروندان شهر تهران به تصویب رسید.


به گزارش بکسیها به نقل از ایسنا، در دویست و هشتاد و سومین جلسه شورای اسلامی شهر تهران و در جریان لایحه اصلاح ماده دوم مصوبه تأمین منابع مالی پایدار سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی و راهکارهای ارتقاء کمی و کیفی تجهیزات و آموزش شهروندان شهر تهران، زهرا صدر اعظم نوری رئیس کمیسیون سلامت، محیط زیست و خدمات شهری گزارش کمیسیون مشترک را قرائت کرد.
نوری درباره این لایحه اظهار داشت: این لایحه در ارتباط با اصلاح مصوبه تأمین منابع مالی پایدار سازمان آتش نشانی است. در سال ۹۵ شورا مصوبه ای داشت که بر مبنای ماده ۲ این مصوبه به شهرداری تهران اجازه داده شد تا از آغاز سال ۹۶ بهای خدمات ایمنی را بعنوان عوارض ایمنی دریافت کند. در متن ماده ۲ این مصوبه آمده است: این عوارض از کلیه واحدهای غیر مسکونی و ساختمان های غیر مسکونی دوازده طبقه و بالاتر موجود وصول شود و صد در صد آن در اختیار سازمان آتش نشانی قرار گیرد.
وی افزود: شهرداری تهران زیر ساخت های اجرای این مصوبه در سالهای ۹۶ و ۹۷ را فراهم ننموده است و این زیر ساخت از سال ۹۸ فراهم گشته است. در خواست شهرداری تهران این است که تاریخ اجرای این مصوبه از سال ۹۶ به سال ۹۸ منتقل شود. از نظر کمیسیون این پیشنهاد نیازی به مصوبه ندارد. کمیسیون حقوقی هم این نظر را دارد که این مورد احتیاج به مصوبه شورا ندارد. با این وجود بر مبنای بررسی کمیسیون سلامت و برنامه وبودجه این امکان وجود دارد که مبنا از ۹۶ به ۹۸ منتقل شود تا مصوبه اجرایی شود.
وی تصریح کرد: یکی از ضعف های شورا این است که نظارت قوی بر اجرای مصوبات خود از جانب شهرداری ندارد. شورا باید به این مورد عکس العمل نشان می داد.
در ادامه این جلسه علی اعطا در چارچوب سوالی اظهار داشت: رقم عوارض دریافتی چقدر است؟ که مهدی داوری، مدیر عامل سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تهران در پاسخ به او اظهار داشت: برای دو سال ۹۶ و ۹۷ که اجرایی نشد این رقم ۴۰ میلیارد تومان است. ما برای اجرای این مصوبه نیازمد اتصال به سامانه املاک بودیم، چون مبنای محاسبه برای هر واحد فرق می کند و چون دسترسی نداشتیم نمی توانستیم مبنای خوش حسابی و جریمه را محاسبه نماییم.
به گزارش بکسیها به نقل از ایسنا، در نهایت این لایحه با ۱۶ رای موافق اعضای شورای شهر تهران به تصویب رسید.
منبع:

1400/01/15
23:49:31
0.0 / 5
424
تگهای خبر: آموزش , خدمات
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات کاربران بکسیها در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۳
بکسیها - اخبار اجتماعی
baxiha.ir - مالکیت معنوی سایت بکسیها متعلق به مالکین آن می باشد