در گفت وگو با مهر اعلام شد؛

انجام بیش از 8000 عملیات آتش نشانی اهواز در سال قبل

انجام بیش از 8000 عملیات آتش نشانی اهواز در سال قبل

بکسیها: رئیس سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری اهواز اظهار داشت: این سازمان در سال قبل بیش از هشت هزار عملیات را در این شهرستان انجام داده است.ابراهیم قنبری در گفت و گو با خبرنگار مهر اظهار نمود: در سال گذشته، هشت هزار و ۳۲۹ عملیات توسط آتش نشانان اهوازی انجام شد که شامل چهار هزار و ۸۳۱ مورد اطفای حریق و سه هزار و ۴۹۸ عملیات امداد و نجات بود.
وی افزود: عملیات اطفای حریق شامل یک هزار و ۳۶۶ مورد منزل مسکونی، ۳۴۸ خودرو، ۲۰۵ اماکن تجاری، پنج صنعتی، ۱۶ اداری، یک هزار و ۷۲ حریق شاخ و برگ درختان، ۷۰۳ زباله، ۲۱۴ لاستیک، ۳۳۶ نیزار و ۵۶۶ هم سایر موارد بود.
رئیس سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری اهواز با اشاره به اینکه مأموران امداد و نجات این سازمان موفق شدند که ۶ هزار و ۲۵۳ نفر را هنگام عملیات نجات دهند، اشاره کرد: عملیات امداد و نجات شامل یک هزار و ۳۸۴ مورد نجات از جانوران موذی، ۳۹۲ آسانسور، ۵۷۴ نجات محبوس شدگان، ۲۷۹ تصادف خودرو و ۸۶۹ نیز سایر موارد بود.
قنبری عنوان کرد: تیم های غریق نجات مستقر در حاشیه کارون نیز هشت نفر را که به قصد خودکشی به درون رودخانه کارون سقوط کرده بودند، زنده نجات داده و ۱۳ نفر را که قصد خودکشی در رودخانه کارون داشتند، با گفت و گو و مشاوره از خودکشی منصرف کردند؛ همین طور در عملیات کشف جسد از رودخانه کارون ۱۵ جسد توسط غواصان ساحلی سازمان از رودخانه خارج شد.
وی با تاکید بر اینکه آتش نشانان بصورت شبانه روزی آماده خدمت رسانی به شهروندان هستند، بیان کرد: شهروندان در هنگام بروز حادثه با حفظ خونسردی با سامانه ۱۲۵ سازمان تماس بگیرند؛ همین طور باتوجه به شیوع بیماری کرونا شهروندان با تجمع نکردن در صحنه حوادث از بروز اتفاقات ثانویه جلوگیری و سلامت خود و آتش نشانان را به خطر نیندازند.


منبع:

1400/01/23
10:45:23
0.0 / 5
439
تگهای خبر: خدمات
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات کاربران بکسیها در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
بکسیها - اخبار اجتماعی
baxiha.ir - مالکیت معنوی سایت بکسیها متعلق به مالکین آن می باشد