رئیس كمیته بودجه و نظارت مالی شورای شهر تاكید كرد

پیگیری بازنشستگی قبل از موعد آتش نشانان با سنوات ارفاقی در مجلس

پیگیری بازنشستگی قبل از موعد آتش نشانان با سنوات ارفاقی در مجلس

بکسیها: رئیس کمیته بودجه و نظارت مالی شورای شهر بر ضرورت پیگیری مساله بازنشستگی قبل از موعد آتش نشانان با سنوات ارفاقی در مجلس شورای اسلامی توسط شهرداری تهران تاکید نمود.


به گزارش بکسیها به نقل از ایسنا، مجید فراهانی در قالب تذکری به شهرداری تهران درباب بازنشستگی قبل از موعد آتش نشانان اظهار داشت: شرایط شغل آتش نشانی به شکلی است که به سبب قرار گرفتن دائم و پیوسته شاغلان آن در محیط های سخت و زیان آور، لطمه های جزئی و کلی در طول دوران خدمت به ایشان وارد می شود.
وی ادامه داد: این مساله به ویژه برای آتش نشانان شاغل در شهر تهران به سبب جغرافیای خطرپذیری خاص این شهر و مواجهه روزمره با حوادث پیچیده از دشواری مضاعفی نسبت به سایر شهرها برخوردارست. مشاغل عملیاتی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی برمبنای تشخیص مراجع قانونی بعنوان سخت و زیان آور با درجه سختی۳ تشخیص داده شده است و مزایای این سختی شغل متناسب با قوانین صندوق بازنشستگی درباب آتش نشانان عزیز اعمال می شود.

این عضو شورای شهر تهران افزود: در وضع فعلی، قوانین مترتب بر صندوق های بازنشستگی در موضوع ضوابط و مقررات بازنشستگی سخت و زیان آور، به شکلی است سازمان بازنشستگی شهرداری به دلیلهای قانونی تنها امکان اعمال حداکثر ۵ سال سنوات ارفاقی را برای آتش نشانان دارد در صورتیکه یک آتش نشان تحت پوشش بیمه تامین اجتماعی برمبنای قوانین از امکان قانونی بهره مندی از ۱۰ سال سنوات ارفاقی برخوردارست.

رئیس کمیته بودجه و نظارت مالی شورای شهر تهران اشاره کرد: بر این اساس، اختلاف ۵ ساله سنوات ارفاقی میان دو صندق بازنشستگی مذکور که ناشی از تفاوت در قوانین بالادستی و نوع صندوق بازنشستگی و رابطه استخدامی پرسنل عملیاتی سازمان های آتش نشانی است، شرایط ناعادلانه ای را برای آتش نشانان عزیز شهر تهران رغم زده است و این عزیزان از امکان بهره مندی از سنوات ارفاقی بیش از ۵ سال برخوردار نیستند، این در حالیست که آتش نشان تحت پوشش صندوق بازنشستگی تامین اجتماعی، از ۱۰ سال سنوات ارفاقی بهره مند می شوند.

وی ادامه داد: بمنظور حل این بی عدالتی ناشی از تفاوت قوانین، طرح الحاق یک تبصره به قانون نحوه بازنشستگی مشاغل سخت و زیان آور مصوب سال ۱۳۶۷ با هدف امکان بهره مندی از سنوات ارفاقی ۱۰سال، جهت سیر مراحل مقررات گذاری توسط برخی از نمایندگان محترم مجلس به هیات رییسه مجلس شورای اسلامی تقدیم شده است که ضرورت دارد شهرداری تهران با دیپلماسی فعال زمینه تسریع در تصویب آن در مجلس شورای اسلامی را در تعامل با نمایندگان محترم مجلس خصوصاً فراکسیون مدیریت شهری فراهم نماید.

فراهانی اشاره کرد: به همین دلیل و بعنوان نماینده مردم شریف تهران در اجرای بند ۳، ماده ۸۰ قانون شوراهای اسلامی کشور درباره ضرورت پیگیری مساله بازنشستگی قبل از موعد آتش نشانان با سنوات ارفاقی در مجلس شورای اسلامی توسط شهرداری تهران به شهردار تهران تذکر می دهم و انتظار دارم تا با تحقق این مهم اقدامی عملی در راه تکریم آتش نشانان زحمتکش و ایثارگر تهران به سرانجام برسد.
منبع:

1400/01/24
15:25:48
0.0 / 5
511
تگهای خبر: خدمات
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات کاربران بکسیها در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۵
بکسیها - اخبار اجتماعی
baxiha.ir - مالکیت معنوی سایت بکسیها متعلق به مالکین آن می باشد