یزدانی مهر خبر داد؛

تكمیل ۳۵ هزار واحد مسكونی در دست راه اندازی برای مددجویان بهزیستی

تكمیل ۳۵ هزار واحد مسكونی در دست راه اندازی برای مددجویان بهزیستی

معاون مشارکت های مردمی سازمان بهزیستی کشور اظهار داشت: 35 هزار و 169 واحد مسکونی برای جامعه هدف بهزیستی در دست راه اندازی داریم که آنرا به شکل یک کلان پروژه برای سال 1400 تعریف کرده ایم.به گزارش بکسیها به نقل از مهر، ذوالفقار یزدان مهر معاون مشارکت های مردمی سازمان بهزیستی کشور در جمع خبرنگاران، عملکرد این معاونت در چهار حوزه مسکن، اشتغال، مراکز و مؤسسات و امور مجلس در سال ۹۹ را تشریح نمود.
وی درباب با اهمیت ترین اقدامات حوزه مسکن این سازمان اظهار داشت: در بخش مسکن، استراتژی ما توانمندسازی توأم با کرامت انسانی جامعه هدف است و معتقدیم اگر مددجوی ما توانمند شود و بتواند به دامن جامعه بازگردد، عزت بیشتری دارد تا اینکه به دنبال اعانه و کمک های مقطعی و نقطه ای باشد.
معاون مشارکت های مردمی سازمان بهزیستی کشور افزود: ما در سال ۹۹ لطمه شناسی و برنامه ریزی درباب مسکن مددجویان انجام دادیم اما قبل از آن باید بگویم که تعهد ما در سال ۹۸ ساخت و تسهیلگری ۷۶۰۰ واحد مسکونی برای جامعه هدف بود که در همان سال ۱۴ هزار واحد مسکونی را تسهیلگری کردیم و تحویل جامعه هدف دادیم. در سال ۹۹ نیز برای ۷۶۰۰ واحد مسکونی برنامه ریزی کرده بودیم که ۱۶ هزار و ۵۰۰ واحد تقدیم جامعه هدف شد. با افزایش اعتباراتی که بوجود آمد، درحالی که در سال ۹۸ کل منابع عمومی ما در بحث مسکن ۴۵ میلیارد تومان بود، در سال ۹۹ این رقم به ۶۵ میلیارد تومان رسید که بیش از ۴۰۰ میلیون تومان آن از خیرین و نهادهای عمومی تهیه شد.
یزدان مهر اضافه کرد: تفاهمنامه های بسیاری در سال ۹۹ نوشته شد که یکی از مهم ترین بحث های آن، ساخت مسکن برای خانوارهای دارای حداقل دو عضو معلول بود که منابع تزریقی ما بصورت کمک بلاعوض به این خانوارها در ساخت مسکن از ۱۸ میلیون تومان به ۸۵ میلیون تومان افزوده شد. ۵۰ میلیون تومان هم وام قرض الحسنه طولانی مدت از بنیاد مسکن تامین شد. در این راستا در شهرها کمک بلاعوض ما به این جامعه هدف ۳۶ میلیون تومان بود که در سال ۹۹ تا ۱۴۰ میلیون تومان افزوده شد.
وی بیان کرد: ۱۴ هزار و ۳۰۰ خانوار حداقل دارای دو عضو معلول را شناسایی کردیم که ۱۰ هزار و ۴۶۷ واحد مسکونی در قالب برنامه ای که به آن اشاره شد، در سال ۹۹ واگذار شد و امسال نیز مابقی آن تحویل داده می شود.
معاون مشارکت های مردمی سازمان بهزیستی کشور درباب همکاری با قرارگاه خاتم الانبیاء (ص) نیز اظهار داشت: ۱۵ هزار خانواری که از دهک های یک، دو و سه هستند و در وضعیت عادی امیدی به خانه دار شدن نداشتند را شناسایی کردیم و در گام اول ۱۵۰۰ واحد را در قالب یک تفاهمنامه با قرارگاه خاتم الانبیاء (ص) آوردیم که کلنگ ۶۰۷ واحد مسکونی در قالب این تفاهمنامه زده شد و ۲۰۰ واحد به جامعه هدف واگذار شد. در این طرح آورده جامعه هدف، صفر است.
یزدان مهر در بخش دیگری از سخنانش درباره مسکن ایتام گفت: عملیات راه اندازی ۶۷۰ واحد مسکونی با همراهی چند سازمان، شروع که ۵۹ واحد آن واگذار شد. ۵۰ میلیون تومان کمک بلاعوض در این طرح ارائه می شود که مقرر است یک نهاد انقلابی به همین میزان کمک بلاعوض نیز ارائه دهد؛ زمانی که نتیجه این اقدام نهایی شد، اطلاع رسانی خواهیم کرد. ۵۰ میلیون تومان نیز وام قرض الحسنه بنیاد مسکن در این خصوص ارائه می شود. همین طور در بحث مشارکت با سازمان بسیج سازندگی ۱۳۸۰و احد مسکونی، عملیاتی که ۳۳۰ واحد آن به جامعه هدف واگذار شد.
معاون مشارکت های مردمی سازمان بهزیستی کشور افزود: ۳۵ هزار و ۱۶۹ واحد مسکونی در دست راه اندازی داریم که آنرا به شکل یک «کلان پروژه» برای سال ۱۴۰۰ تعریف کرده ایم و امیدواریم ۱۰ هزار واحد دیگر را نیز عملیاتی نماییم.
ادامه دارد...

1400/01/25
12:00:42
0.0 / 5
484
تگهای خبر: پروژه
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات کاربران بکسیها در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۳
بکسیها - اخبار اجتماعی
baxiha.ir - مالکیت معنوی سایت بکسیها متعلق به مالکین آن می باشد