سخنگوی شورای شهر تهران:

اعتماد عمومی با بیان داوطلبانه تخلفات جلب می شود

اعتماد عمومی با بیان داوطلبانه تخلفات جلب می شود

سخنگوی شورای شهر تهران اشاره کرد: اعتماد عمومی با بیان داوطلبانه تخلفات جلب می شود.


به گزارش بکسیها به نقل از ایسنا، علی اعطا در دویست و نود و یکمین جلسه شورای شهر تهران اظهار داشت: دو روز قبل، این نکته را مطرح کردم که اگر به موارد پاسخ قانع کننده داده نشود و برای بازسازی اعتماد عمومی اقدامی صورت نگیرد موضوع را در قالب تذکر و سپس سوال از شهردار در صحن شورا مطرح خواهم کرد.
وی با اشاره به گزارش شهردار درباره تخلفات صورت گرفته، اضافه کرد: باتوجه به شناختی که از شهردار و همکاران ایشان داریم فرض را بر این می گذاریم که این مطالب صحیح است و عین چیزی است که تحقق پیدا کرده و ابعاد بیشتری ندارد؛ مگر اینکه بعداً مشخص شود در بررسی ها، تخلفات بیش از این بوده است.
اعطا با اشاره به مکالمه تلفنی روز گذشته خود و شهردار تهران و بیان دو نکته به ایشان، عنوان کرد: مسئله سلب اعتماد عمومی زمانی اتفاق می افتد که ابتدا دیگران بگویند در شهرداری تخلف صورت گرفته و سپس ما بپذیریم.
سخنگوی شورای اسلامی شهر تهران با اشاره به تفاوت پذیرش و اطلاع رسانی تخلفات اظهار داشت: در یک زمانی داوطلبانه به شهروندان اطلاع می دهیم که چنین گزارش تخلفاتی صورت گرفته و در فرآیند برخورد با خاطیان هستیم، اما در زمانی دیگر، دیگران همچون یک روزنامه، خبرگزاری و سایت، گزارش افشاگرانه منتشر می کنند و ما ناچار می شویم موضوع را بپذیریم، تایید نماییم و گزارش دهیم.
اعطا با اعلان اینکه این حالت دوم منجر به سلب اعتماد عمومی می شود، اظهارکرد: چرا شهرداری رأسا وارد عمل نشد تا پیش از اینکه موضوع افشاگری شود، داوطلبانه و مستقیم با مردم و شهروندان در این رابطه صحبت کند. متاسفانه هرچه به آخر دوره شورا نزدیک می شویم ظاهرا اعضای شورای شهر بیشتر در حوزه موضوعات شهری نامحرم تلقی می شوند.
وی با اعلان اینکه اکنون هر کدام از اعضا می توانند اسامی را در اختیار داشته باشند، اظهار داشت: هم اکنون در ستاد دکتر حناچی، مناطق و مدیران ارشد این اطلاعات موجود است اما اعضای شورا بسادگی نمی توانند به این اطلاعات دسترسی پیدا کنند.
سخنگوی شورای شهر تهران اضافه کرد: متاسفانه هیئت رئیسه شورا که من نیز یکی از اعضای هیات رئیسه هستم؛ از کیان شورا بعنوان نهاد نمایندگی مردم دفاع نکرد و در موارد مختلفی شورا نامحرم دانسته شد. در موارد مختلفی، این مطلب بوده که شورا نسبت به مجموعه ای از اطلاعات و اتفاقاتی که در شهرداری رخ می دهد، نامحرم دانسته شده است.
منبع:

1400/02/12
14:45:30
0.0 / 5
815
تگهای خبر: تلفن , مكالمه
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات کاربران بکسیها در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۵
بکسیها - اخبار اجتماعی
baxiha.ir - مالکیت معنوی سایت بکسیها متعلق به مالکین آن می باشد