یك عضو شورای شهر تهران:

سیل رد صلاحیت ها و سكوت معنا دار نگران كننده است

سیل رد صلاحیت ها و سكوت معنا دار نگران كننده است

به گزارش بکسیها عضو هیات رییسه شورای اسلامی شهر تهران اظهار داشت: عدم تایید صلاحیت جمع کثیری از علاقمندان به خدمت در شوراهای شهر به بهانه های مختلف و بعضاْ شگفت آور که حتی مستندات آن تا حالا به اطلاع داوطلبان نیز نرسیده جای بسی نگرانی است.


به گزارش بکسیها به نقل از ایسنا، زهرا نژاد بهرام در دویست و نود و یکمین جلسه شورای شهر تهران و در تذکری خطاب به وزیر کشور درباب رد صلاحیت گسترده کاندیداهای شوراهای اسلامی شهر اظهار داشت: احتراما با توجه به این واقعیت که جمهوری اسلامی ایران بعنوان یکی از مردمی ترین انقلاب های جهان طی دهه های گذشته همیشه با اتکاء به پشتوانه مردمی گام برداشته و باتوجه به اهمیت بی بدیل جایگاه مردم بعنوان ولی نعمتان نظام جمهوری اسلامی ایران و همین طور تاکید و فرمایش مقام معظم رهبری در خصوص ضرورت برگزاری انتخابات پر شور، انتظار می رود در جهت تحقق منویات مصرح در قانون اساسی و کلامِ بنیان گذار انقلاب و مقام معظم رهبری تمهیدات لازم در این خصوص اندیشیده شود.
وی افزود: لازم به ذکر است یکی از افتخارات بی نظیر جمهوری اسلامی، حضور همیشگی مردم در صحنه ها شامل پدید آوردن انقلاب تا جبهه های جنگ تحمیلی و حضور ایشان در کلیه انتخابات کشور که سرمایه عظیم اجتماعی – سیاسی را برای کشور بوده است. با این وجود با وجود شرایط خاص و حساس داخل و خارج از کشور در سال ۱۴۰۰، کم توجهی ارگانها و نهادها و جریان های فکری مختلف کشور به این مهم می تواند خسارت جبران ناپذیری را به منافع ملی وارد کند.
نژاد بهرام اضافه کرد: حضور موثر مردم در پای صندوق های رای نمایش قدرت ایران است. قدرتی که در طول چهل سال قبل همیشه پشتیبان کشور بوده است. پس باتوجه به این مهم عدم تایید صلاحیت جمع کثیری از علاقمندان به خدمت در شوراهای شهر به بهانه های مختلف و بعضاْ شگفت آور که حتی مستندات آن تا حالا به اطلاع داوطلبان نیز نرسیده جای بسی نگرانی است.
این عضو هیات رییسه شورای شهر تهران اظهار داشت: رد صلاحیت افراد شناخته شده ای که سال هاست در عرصه مدیریتی و کارشناسی این کشور فعالیت می نمایند و به اعتقاد کارنامه کاری در زمره شناخته شده ترین افراد می باشند به دلیلهای بی ارتباط با ماهیت آنها تنها بستری برای عدم ایجاد امکان جهت سلایق مختلف برای مشارکت در انتخابات است.
وی افزود: این سیل رد صلاحیت ها که از هیات های اجرائی شهرها خصوصاً مراکز استانها شروع شده حالا در بستر هیات های نظارت ادامه یافته است.
نژاد بهرام اضافه کرد: آیا منافع ملی، تاکید رهبر معظم، ضرورت مشارکت شهروندان دراین شرایط سخت بیماری کرونا، این الزام را ایجاد نمی کند که اقدامات موثر برای حضور همه سلایق در انتخابات فراهم گردد؟ شگفت آور آنکه این مهم در اقدام غیر منتظره ای حتی شامل اعضا فعلی شوراهای شهر در مراکز استانها همچون تهران نیز شده است.
وی اشاره کرد: در وضعیت فعلی این پرسش قابل طرح است که این نمایندگان که حالا مسئولیت مصوبه گذاری در شهرها را به عهده دارند اگر گرفتار مسائلی هستند چرا به مراجع صالحه معرفی نشده اند و اگر صلاحیت دارند که همچنان فعالیت کنند پس چگونه است که برای انتخابات آتی رد صلاحیت می شوند؟! روا داری از رویکردهای اصلی نظام جمهوری اسلامی و دین مبین اسلام است اگر دیدگا ههای مشترک در بعضی موارد میان هیات نظارت و برخی نامزدها نیست مدلول آن نباید در قالب عدم تایید صلاحیت افراد ظهور و بروز یابد.
نژاد بهرام اظهار داشت: به واقع این سکوت معنا دار از طرف دولت محترم و شخص جنابعالی بعنوان رئیس ستاد انتخابات بر نگرانی ها می افزاید. بدین جهت لازم می دانم بعنوان نماینده مردم در شورای شهر پایتخت، ضمن اعتراض به این شیوه فعلی احراز صلاحیت ها، درخواست پیگیری جدی جنابعالی دراین زمینه را ارائه نمایم.
منبع:

1400/02/12
23:01:23
0.0 / 5
396
تگهای خبر: سرمایه
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات کاربران بکسیها در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۴
بکسیها - اخبار اجتماعی
baxiha.ir - مالکیت معنوی سایت بکسیها متعلق به مالکین آن می باشد