آخرین وضعیت فیل تازه متولد شده در باغ وحش ارم

آخرین وضعیت فیل تازه متولد شده در باغ وحش ارم

فیل آسیایی گونه ای در معرض خطر انقراض است که سال 92 یک نر و یک ماده از اینگونه از کشور سریلانکا به باغ وحش ارم منتقل شدند. حالا بعد از 8 سال یک فیل ماده در این باغ وحش متولد شده است و رئیس اداره نظارت بر امور حیات وحش استان تهران از سلامت فیل مادر و نوزاد خبر می دهد.محمد کرمی در گفت و گو با ایسنا درباره آخرین وضعیت فیل تازه متولد شده در باغ وحش ارم اظهارکرد: حال فیل مادر و نوزاد مناسب می باشد و همکاران ما بصورت هفتگی از آنها بازدید می کنند.

وی با اشاره به این که بازدید عمومی از فیل مادر و نوزاد انجام نشده است، اظهار داشت: فیل های باغ وحش ارم پشت جایگاه عمومی که برای بازدید است دو جایگاه اختصاصی برای استراحت و و زمستان گذارانی دارند که حالا فیل مادر و نوزاد در یکی از آنها نگهداری می شوند همین طور به جهت اینکه فیل مادر گرفتار استرس نشود و بتواند در وضعیت مناسبی از نوزاد خود تا رسیدن به سنی که بتواند وارد جایگاه بازدید عمومی شود، نگهداری کند، فعلا در این جایگاه نگهداری می شوند و وارد جایگاه بازدید عمومی نمی شوند.

رییس اداره نظارت بر امور حیات وحش استان تهران درباره وضعیت تغذیه فیل تازه متولد شده اظهارکرد: بر طبق آخرین بازدیدی که از فیل مادر و نوزاد داشتیم، فیل تازه متولد شده بدون هیچ مشکلی از شیر مادر خود تغذیه می کند و هر دو فیل در سلامت کامل هستند

به گزارش بکسیها به نقل از ایسنا سال ۱۳۹۲ یک فیل ماده با نام «میهری» و یک فیل نر با نام «مهاسن» بدون پرداخت هزینه ای از یک یتیم خانه فیل ها در کشور سریلانکا - بعنوان هدیه رئیس جمهوری سریلانکا به رئیس جمهوری وقت ایران - به کشور منتقل شدند. هردوی این فیل ها هنگام ورود به کشور هشت سال سن داشتند و در همان زمان نیز حامله بودن ماده فیل مطرح بود. با این وجود اردیبهشت ماه سال جاری و بعد از ۲۴ ماه حاملگی فیل ماده، خبر از تولد یک فیل در باغ وحش ارم رسید که بگفته پیمان محمدزاده - دامپزشک باغ وحش ارم - نوزاد متولد شده ماده و جثه آن مقداری از حد طبیعی کوچکتر است. همین مسئله سبب شده که جهت استفاده از شیر فیل مادر نیاز به آموزش و وقت بیشتری داشته باشد که باتوجه به استعداد فیل مادر و نوزاد تلاش می نماییم که شیر خوردن طبیعی حیوان ادامه داشته باشد و از شیرهای مصنوعی استفاده نکنیم.

محمدزاده گفته بود که بطور کلی فیل ها بطور متوسط در هر وعده نیم لیتر شیر مصرف می کنند و در طول روز باید هشت لیتر شیر خورده باشند. تلاش می نماییم فیل مادر و نوزاد بصورت طبیعی این پروسه را طی کنند و نیاز به دخالت انسانی یا تغذیه دستی نداشته باشند. فیل هایی که در بدو تولد بصورت دستی تغذیه می شوند، طول عمر کوتاهی خواهند داشت و ممکنست خیلی زود از بین بروند.
1400/03/11
11:18:30
0.0 / 5
480
تگهای خبر: آموزش
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات کاربران بکسیها در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۴
بکسیها - اخبار اجتماعی
baxiha.ir - مالکیت معنوی سایت بکسیها متعلق به مالکین آن می باشد