برای دومین روز پیاپی؛

هوای اصفهان و مباركه ناسالم می باشد

هوای اصفهان و مباركه ناسالم می باشد

به گزارش بکسیها کارشناس امور آزمایشگاه اداره کل حفاظت محیط زیست استان اظهار داشت: هوای روز جمعه کلانشهر اصفهان و شهر مبارکه در وضعیت ناسالم می باشد.محمود مزارع در گفتگو با خبرنگار مهر عنوان کرد: هوای کلانشهر اصفهان در ۲۴ ساعت منتهی به بامداد امروز جمعه با میانگین شاخص ۱۰۵ در وضعیت ناسالم برای گروه های حساس است.
وی ضمن اشاره به این که کیفیت هوای شهر مبارکه با میانگین شاخص ۱۶۲ وضعیت ناسالم برای عموم را نشان می دهد، اضافه کرد: علت آلودگی هوای امروز این منطقه در دست بررسی می باشد.
کارشناس امور آزمایشگاه اداره کل حفاظت محیط زیست استان ضمن اشاره به جزئیات کیفی هوا در ایستگاه های پایش سطح شهر اصفهان، اضافه کرد: کیفیت هوا در خیابان استانداری با شاخص ۷۸، خیابان های باهنر و انقلاب با شاخص ۷۵، خیابان پروین با شاخص ۶۲، بزرگراه خرازی با شاخص ۷۶، رودکی با شاخص ۷۹، خیابان فرشادی با شاخص ۶۶، میدان فیض با شاخص ۶۱، کاوه با شاخص ۸۹، کردآباد با شاخص ۹۶ و ورزشگاه میثاق با شاخص ۹۸ وضعیت قابل قبول و در ایستگاه خیابان میرزا طاهر با شاخص ۱۰۶ وضعیت ناسالم برای گروه های حساس را نشان داده است.
مزارع تصریح کرد: کیفیت هوای شهرهای مجاور کلانشهر اصفهان همچون شاهین شهر با میانگین ۶۴ و سجزی با میانگین ۸۴ در وضعیت قابل قبول است.
شاخص کیفی هوا از صفر تا ۵۰ هوای پاک، ۵۱ تا ۱۰۰ هوای سالم، ۱۰۱ تا ۱۵۰ ناسالم برای گروه های حساس، ۱۵۱ تا ۲۰۰ ناسالم برای عموم، ۲۰۱ تا ۳۰۰ بسیار ناسالم و ۳۰۱ تا ۵۰۰ خطرآفرین است.
شاخص کیفی هوا ( Air Quality Index ) معیاری است که غلظت ترکیبات مختلف آلاینده موجود در هوا نظیر مونوکسید کربن، دی اکسید گوگرد، ترکیبات نیتروژن دار، اوزون و ذرات معلق ( ذرات کوچک تر از ۱۰ میکرومتر و ذرات کوچک تر از ۲.۵ میکرومتر) را که دارای حدود مجاز متفاوت با واحدهای مختلف است به یک عدد بدون واحد تبدیل می کند و وضعیت آلودگی هوا را نمایش می دهد.


منبع:

1400/03/14
15:30:13
0.0 / 5
573
تگهای خبر: كیفیت
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات کاربران بکسیها در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۳
بکسیها - اخبار اجتماعی
baxiha.ir - مالکیت معنوی سایت بکسیها متعلق به مالکین آن می باشد