سخنگوی شورای اسلامی شهر تهران:

نظارت بر صرفه و صلاح دارایی های شهر بر عهده شورا است

نظارت بر صرفه و صلاح دارایی های شهر بر عهده شورا است

به گزارش بکسیها سخنگوی شورای اسلامی شهر تهران در مخالفت با لایحه « اعطای مجوز جهت انعقاد قرارداد راه اندازی و تکمیل پروژه های نمایشگاه بین المللی شهر آفتاب» اظهار داشت: چوب حراج به سرمایه های شهر نزنیم.به گزارش بکسیها به نقل از ایسنا، علی اعطا در جریان بررسی لایحه اعطای مجوز جهت انعقاد قرارداد راه اندازی و تکمیل پروژه های نمایشگاه بین المللی شهر آفتاب اظهار داشت: در توضیحات مسئول مربوطه خیلی روشن است که تخفیف هایی برای سرمایه گذار در نظر گرفته شده است تا بالاخره سرمایه گذاری حاضر شود در این شرایط ورود کند. خیلی روشن است که این لایحه به سبب شرایط ویژه ای که هم اکنون در کشور وجود دارد همچون تغییرات مدیریتی، دولت جدید، مدیریت شهری جدید، وضعیت اقتصادی و وضعیت برجام و مجموعه ای از این نوع شرایط است، بنا بر این ارسال شده است.

وی اضافه کرد: این که فقط بخواهیم این لایحه را نسبت دهیم که چون مقطع انتخاباتی است، ما مخالف می نماییم، نکته دقیق نیست، اظهار داشت: موضوع فراتر از این موارد است. آیا می پذیرفتیم در این شرایط که تصویب لایحه ای معنایش چوب حراج زدن به سرمایه شهرداری است، آنرا تصویب کنیم؟ آیا خود ما صبر نمی کردیم که شش ماه تا یک سال دیگر بگذرد تا اگر بناست مشارکتی صورت گیرد حق بیشتری برای شهر و شهروندان اختصاص یابد؟ این لایحه کاملاً این حالت را تداعی می کند که تیم دوره پنجم در اواخر دوره می خواستند یک کار را به هر ترتیب و با هر رقمی انجام دهند و بروند.

سخنگوی شورای اسلامی شهر تهران با اشاره به بند ۱۴ ماده ۸۰ قانون شوراها اظهار داشت: یکی از وظایف شورا در این ماده نظارت بر قراردادهای شهرداری با رعایت صرفه و صلاح دارایی های شهر و شهرداری است. آیا تصویب این لایحه با این عدد و رقم به صرفه و صلاح شهر است؟

وی از اعضای شورای شهر خواست به این لایحه که بازتاب بیرونی آن چیزی غیر از چوب حراج زدن به دارایی شهر و شهرداری نیست، رای ندهند.

اعطا در بخش دیگری از سخنان خود در بررسی این لایحه اظهارکرد: در فصل نهم ماده ۳۳ مصوبه سند جامع سرمایه گذاری و مشارکت شهرداری تهران، برای شفافیت، ایجاد عدالت رویه ای و فضای رقابتی، شهرداری مکلف است حداکثر ظرف مدت دو ماه بعد از لازم الاجرا شدن این مصوبه نسبت به اعلان عمومی و برخط فرصت های سرمایه گذاری و مشارکت با شهرداری تهران در مناطق ۲۲ گانه روی نقشه تهران در وب سایت شفافیت اقدام نماید.

وی در آخر اظهار داشت: بر این اساس نام طرح، کاربری، آورده تقریی شهرداری، برآورد سرمایه مورد نیاز، مدل پیشنهادی در جلب سرمایه و مشارکت، وضعیت مطالعات و وضعیت مجوزهای لازم باید عنوان شود. آیا این شرایط بعنوان پیش نیاز لایحه انجام شده است یا خیر؟
شهردار تهران از تقابل با خواست نمایندگان مردم بپرهیزد
یک عضو شورای شهر تهران در تذکری به شهردار تهران درباره تحقق خواست شورا اظهار داشت: به شهردار تهران تذکر می دهیم که از سنجش فرصت ها و تقابل با خواست نمایندگان مردم بپرهیزد و تلاش کند تا مردم خاطرات خوشی از کارآمدی و اقدامات صورت گرفته در ایام پایانی دوره پنجم در ذهن داشته باشند.
به گزارش بکسیها به نقل از ایسنا، حجت نظری در سیصد و پنجمین جلسه علنی شورای شهر تهران اظهار داشت: هفته قوه قضاییه و شهادت آیت الله بهشتی و یارانش را گرامی می داریم و امیدواریم قوه قضاییه بتواند با شفافیت بیشتر، هر روز بر سرمایه اجتماعی خود بیافزاید همین طور درگذشت خبرنگاران عزیز که در سانحه رانندگی از دنیا رفتند و سربازانی که در حادثه ای مشابه از دنیا رفتند را به ملت ایران و خانواده های این عزیزان تسلیت عرض می نماییم و امیدواریم مسببان هرچه سریعتر مجازات و به جامعه معرفی شوند.

وی ادامه داد: تذکر امروز من خطاب به شهردار محترم تهران، معاونین محترم شهردار و دیگر مسئولان ستاد و در مناطق است. سه شنبه هفته گذشته، یکم تیرماه یعنی تنها ۴ روز پس از انتخابات، جهت بررسی لایحه ارسال نشده شهرداری در اجرای ماده ۷۲ برنامه سوم توسعه شهر تهران، در خصوص ایجاد سازمان گردشگری، کمیسیون فرهنگی و اجتماعی جلسه ای برگزار کرد که بنا بود با حضور دو تن از معاونین محترم شهردار اجرا شود. با وجود این که جزییات جلسه و نیز محل تشکیل و زمان آن، همگی از پیش با تمام اعضای جلسه هماهنگ شده بود، اما آقایان مظاهریان و جوادی یگانه به بهانه های غیرقابل پذیرش در جلسه حضور نیافتند.
وی افزود: تلقی ما اینست که شهردار و تیم کاری او با قصد دهن کجی و خفیف انگاشتن شورا و نمایندگان مردم، بنا دارد تا روزهای باقی مانده از دوره پنجم را با مدیریت زمان و احاله کارها به آینده سپری کند و مانع از تحقق اراده شورا شود. موارد قابل شمارش زیادی وجود دارد که اثبات می کند شهرداری در امتداد اجرای آنچه خود خواسته، همه ظرفیت ها را بسیج کرده اما برای عدم تحقق اراده شورا، از هیچ تلاشی فروگذار نکرده است. پس به شهردار تهران تذکر می دهیم که از سنجش فرصت ها و تقابل با خواست نمایندگان مردم بپرهیزد و تلاش کند تا مردم خاطرات خوشی از کارآمدی و اقدامات صورت گرفته در ایام پایانی دوره پنجم در ذهن داشته باشند.

منبع:

1400/04/06
21:09:57
0.0 / 5
765
تگهای خبر: پروژه , سرمایه , وب سایت
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات کاربران بکسیها در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۵
بکسیها - اخبار اجتماعی
baxiha.ir - مالکیت معنوی سایت بکسیها متعلق به مالکین آن می باشد