وزش باد و خیزش گرد و خاك در تهران

وزش باد و خیزش گرد و خاك در تهران

وزش باد و احتمال خیزش گرد وخاک در بعضی نقاط استان تهران طی امروز (12 تیر) و کاهش کیفیت هوا و برقراری شرایط ناسالم برای گروه های حساس در پایتخت پیش بینی می شود.به گزارش بکسیها به نقل از ایسنا، برمبنای اعلام اداره کل هواشناسی استان تهران بررسی داده ها و نقشه های پیش یابی هواشناسی امروز (۱۲ تیرماه) وضعیت جوی استان تهران، آسمانی صاف تا قسمتی ابری، گاهی همراه با وزش باد و در ساعات بعدازظهر همراه با افزایش ابر و گاهی وزش باد نسبتا شدید در بعضی نقاط جنوبی و غربی استان با احتمال خیزش گرد و خاک پیش بینی می شود.

براساس اطلاعات اداره کل هواشناسی استان تهران، از فردا (۱۳ تیرماه) وضعیت جوی استان تهران، آسمانی صاف همراه با روند افزایش دما خواهد بود و در ساعات بعدازظهر در بعضی مناطق گاهی وزش باد نسبتا شدید مورد انتظار است.

پیش بینی های انجام شده در شرکت کنترل کیفیت هوای تهران حاکی از آنست که بامداد امروز (۱۲ تیر ماه) با افزایش ترافیک صبحگاهی در اولین روز هفته در بیشتر مناطق پرتردد کیفیت هوا در محدوده ناسالم برای گروه های حساس قرار خواهد گرفت که ناشی از عدم وزش باد مؤثر و انباشت آلاینده ها طی ساعات گذشته است.

افزایش تندی باد طی روز پراکندگی آلاینده ها را تسهیل خواهد کرد، بااینکه با حضور عوامل کافی جهت تولید آلاینده «ازن» غلظت این آلاینده در بعضی مناطق افزایش می یابد و می تواند موجب برقراری وضعیت ناسالم برای گروه های حساس در بعضی ساعات بعدازظهر شود. به تدریج با کاهش نسبی تندی باد تا اواخر وقت، همراه با افزایش ترافیک شامگاهی تا حدودی بر غلظت آلاینده ها افزوده خواهد شد و در مناطق پرتردد افزایش غلظت آلاینده ها و کاهش کیفیت هوا دور از انتظار نخواهد بود.

تداوم این وضعیت جوی تا بامداد فردا (۱۳ تیر ماه) موجب تجمع ذرات معلق می شود و کیفیت هوا در بعضی مناطق پرتردد در محدوده ناسالم برای گروه های حساس قرار خواهد گرفت. طی روز به تدریج بر تندی باد افزوده خواهد شد و رشد ناپایداری جوی موجب پراکندگی آلاینده ها می شود، با این وجود تولید و افزایش غلظت آلاینده ازن می تواند در بعضی مناطق سبب کاهش کیفیت هوا شود.

با استمرار وزش باد مؤثر تا ساعات پایانی فردا (۱۳ تیر ماه) شرایط مناسب برای پراکندگی آلاینده ها فراهم خواهد شد و برقراری وضعیت قابل قبول در بیشتر مناطق پیش بینی می شود.

به گزارش بکسیها به نقل از ایسنا، آلاینده شاخص هوای پایتخت طی ۲۴ ساعت گذشته «ذرات معلق کمتر از ۲.۵میکرون» با میانگین ۸۰ بود و هوای پایتخت در وضعیت قابل قبول قرار داشت. آلاینده شاخص اکنون «ذرات معلق کمتر از ۲.۵میکرون» با میانگین ۹۰ و کیفیت هوا در محدوده قابل قبول است.
1400/04/12
16:37:12
0.0 / 5
832
تگهای خبر: كیفیت
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات کاربران بکسیها در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۴
بکسیها - اخبار اجتماعی
baxiha.ir - مالکیت معنوی سایت بکسیها متعلق به مالکین آن می باشد