اصفهان در وضعیت نارنجی آلودگی هوا

اصفهان در وضعیت نارنجی آلودگی هوا

بکسیها: کارشناس امور آزمایشگاه های حفاظت محیط زیست استان اصفهان اظهار داشت: شاخص کیفی هوای این کلانشهر بامداد امروز با میانگین 123 وضعیت ناسالم برای گروه های لطمه پذیر (نارنجی) را نشان میدهد.محمود مزارع در گفت و گو با خبرنگار مهر گفت: شاخص کیفیت هوای کلانشهر اصفهان بامداد امروز با میانگین ۱۲۳ وضعیت ناسالم برای گروه های حساس را نشان میدهد.
وی افزود: وضعیت کیفی هوا در ایستگاه میدان احمدآباد با شاخص ۱۴۵، خیابان استانداری با شاخص ۱۵۰، میدان انقلاب با شاخص ۱۱۳، خیابان کاوه با شاخص ۱۳۸ در وضعیت ناسالم برای گروه های حساس (نارنجی) است.
کارشناس امور آزمایشگاه های حفاظت محیط زیست استان اصفهان با اشاره به این که داده های کیفی سه ایستگاه پایش هوا در خیابان های پروین، رهنان و میرزا طاهر قابل قبول (سالم) است، اضافه کرد: کیفیت هوا در ایستگاه خیابان باهنر با شاخص ۱۶۹، خیابان فرشادی با شاخص ۱۵۱ و ورزشگاه میثاق با شاخص ۱۶۶ در وضعیت ناسالم برای عموم شهروندان است.
مزارع افزود: کیفیت هوای شهرهای مبارکه و شاهین شهر به ترتیب با میانگین ۸۱ و ۷۲ در وضعیت قابل قبول و در سجزی با میانگین ۱۰۸ برای گروه های لطمه پذیر (کودکان کمتر از پنج سال، سالمندان، بیماران قلبی و ریوی) ناسالم می باشد.
بنا به اعلام اداره کل هواشناسی استان اصفهان امروز به جهت وزش باد به نسبت شدید در مناطق شمال و شرق استان خیزش گرد و خاک در این مناطق و غبار آلودگی هوا خصوصاً در نواحی مرکزی همچون کلانشهر اصفهان پیش بینی شده است.
شاخص کیفی هوا از صفر تا ۵۰ هوای پاک، ۵۱ تا ۱۰۰ هوای سالم، ۱۰۱ تا ۱۵۰ ناسالم برای گروه های حساس، ۱۵۱ تا ۲۰۰ ناسالم برای عموم، ۲۰۱ تا ۳۰۰ بسیار ناسالم و ۳۰۱ تا ۵۰۰ خطرناکست.
شاخص کیفی هوا ( Air Quality Index ) معیاری است که غلظت ترکیبات مختلف آلاینده موجود در هوا نظیر مونوکسید کربن، دی اکسید گوگرد، ترکیبات نیتروژن دار، اوزون و ذرات معلق ( ذرات کوچک تر از ۱۰ میکرومتر و ذرات کوچک تر از ۲.۵ میکرومتر) را که دارای حدود مجاز متفاوت با واحدهای مختلف است به یک عدد بدون واحد تبدیل می کند و وضعیت آلودگی هوا را نمایش می دهد.

1400/04/19
11:35:31
0.0 / 5
579
تگهای خبر: كیفیت
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات کاربران بکسیها در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۵
بکسیها - اخبار اجتماعی
baxiha.ir - مالکیت معنوی سایت بکسیها متعلق به مالکین آن می باشد