هوای پایتخت برای هفتمین روز پی در پی آلوده شد

هوای پایتخت برای هفتمین روز پی در پی آلوده شد

بکسیها: طی یک هفته گذشته هوای پایتخت یک روز در محدوده ناسالم برای گروه های حساس و شش پنج روز در محدوده ناسالم برای گروه های حساس قرار داشت، امروز (23 تیر ماه) نیز هوای پایتخت برای گروه های حساس ناسالم می باشد. رگبار پراکنده نیز در ارتفاعات استان تهران پیش بینی می شود.به گزارش بکسیها به نقل از ایسنا، بر طبق اعلام اداره کل هواشناسی استان تهران و بررسی داده ها و نقشه های پیش یابی هواشناسی، طی پنج روز آینده در ارتفاعات استان تهران خصوصاً فردا و جمعه (۲۴ و ۲۵ تیر ماه) رگبار پراکنده، گاهی همراه با رعد و برق و در مناطق جنوبی و غرب استان در ساعات عصر و شب گاهی وزش باد به نسبت شدید تا شدید و احتمال خیزش موقتی گرد و خاک مورد انتظار است.

بنابر پیش بینی های انجام شده در شرکت کنترل کیفیت هوای تهران، بامداد امروز (۲۳ تیر ماه) همزمان با افزایش ترافیک صبحگاهی، کیفیت هوا در بعضی مناطق پرتردد در محدوده ناسالم برای گروه های حساس قرار خواهد گرفت که ناشی از عدم وزش باد مؤثر و انباشت آلاینده ها طی ساعات گذشته است.

افزایش نسبی تندی باد طی روز تاحدودی موجب پراکندگی آلاینده ها خواهد شد. با این وجود با افزایش دما در ساعات بعدازظهر و حضور عوامل کافی جهت تولید آلاینده «ازن» افزایش غلظت این آلاینده و کاهش کیفیت هوا در بعضی مناطق پیش بینی می شود همین طور احتمال وزش باد نسبتا شدید و گسیل گرد و خاک از مناطق مستعد وجود خواهد داشت. وزش باد مؤثر تا اواخر وقت از تجمع آلاینده ها جلوگیری می کند و بهبود کیفیت هوا در بیشتر مناطق دور از انتظار نخواهد بود.

کاهش تندی باد تا بامداد فردا (۲۴ تیر ماه) و افزایش ترافیک صبحگاهی موجب افزایش غلظت ذرات معلق و کاهش کیفیت هوا در بعضی مناطق پرتردد می شود. طی روز به تدریج بر تندی باد افزوده خواهد شد که شرایط مناسب برای پراکندگی آلاینده ها را تسهیل می کند، هرچند افزایش غلظت آلاینده ازن در ساعات بعدازظهر کاهش کیفیت هوا در بعضی مناطق را به دنبال دارد.

با کاهش نسبی تندی باد تا شامگاه فردا (۲۴ تیر ماه) و افزایش ترافیک پیش بینی می شود که کیفیت هوا در پاره ای از مناطق در محدوده ناسالم برای گروه های حساس قرار بگیرد.

به گزارش بکسیها به نقل از ایسنا، آلاینده شاخص هوای پایتخت طی ۲۴ ساعت گذشته «ذرات معلق کمتر از ۲.۵میکرون» با میانگین ۱۲۱ بود و کیفیت هوای پایتخت در وضعیت ناسالم برای گروه های حساس قرار داشت. آلاینده شاخص اکنون «ذرات معلق کمتر از ۲.۵میکرون» با میانگین ۱۲۲ و کیفیت هوا در محدوده ناسالم برای گروه های حساس است.
1400/04/23
11:40:40
0.0 / 5
717
تگهای خبر: كیفیت
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات کاربران بکسیها در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۲
بکسیها - اخبار اجتماعی
baxiha.ir - مالکیت معنوی سایت بکسیها متعلق به مالکین آن می باشد