سازمان سنجش باید آرامش داوطلبین آبستن كنكور را فراهم آورد

سازمان سنجش باید آرامش داوطلبین آبستن كنكور را فراهم آورد

به گزارش بکسیها رئیس فراکسیون زنان مجلس اظهار داشت: مسؤلین برگزاری کنکور مکلف هستند شرایط آرامی برای داوطلبین آبستن کنکور برقرار کنند نه این که باعث افزایش استرس آنان شوند.


به گزارش بکسیها به نقل از پایگاه خبری جنس اول، در هفته دوم تیرماه، کلیپی در خصوص برخورد نامناسب مسئولین جلسه کنکور با یک خانم آبستن در فضای مجازی پخش گردید. این اتفاق در یکی از حوزه های امتحانی تهران رخ داد. این خانم آبستن به علت شرایط جسمی حاملگی با انژیوکت سر جلسه حضور پیدا کرد. این دانشجو با وجود عرضه مستندات پزشکی خود به مسئولین جلسه، با رفتار بد مدیر حوزه امتحانی مواجه گردید. به صورتی که این مدیر علاوه بر تفتیش بدنی غیرمعمول او را به علت آبستن بودن مورد سرزنش قرار داد. بعد از این اتفاق، فاطمه قاسم پور، رئیس فراکسیون زنان مجلس، به ماجرا ورود کرد و پیگیر این اتفاق شد. در همین راستا، قاسم پور اظهار داشت: پیرو این اتفاق پیگیری هایی را از اداره کل آموزش و پرورش استان تهران و حوزه امتحانی داشتیم. مسئولین مربوطه توضیحاتی داشتند در خصوص این که باید افراد بیمار، مشکلشان را در سامانه ثبت می کردند. آنان توضیح دادند که در آزمون های سراسری تقلب هایی امکان دارد زیر باندپیچی تعبیه شود و این سبب تخلف می شود.

وی در ادامه اضافه کرد: در گفتگو و پیگیری هایی که داشتیم این مساله را مطرح کردیم که همه ملاحظاتی که مسئولین مربوطه دارند باید اطلاع رسانی شود. تا کسانی که بیمار هستند در سامانه بیماری شان را ثبت کنند. در این شرایط که اطلاع رسانی دقیقی در این خصوص داده نشده است، اگر فردی این کار را انجام نداده باشد، مستحق برخورد نامناسب نیست. قاسم پور ضمن اشاره به در نظر گرفتن شرایط حاملگی مادران متقاضی اظهار داشت: خانمی که مطرح می کند آبستن است، شرایط جسمی خاصی دارد و وارد آزمون سراسری می شود، استرس مضاعفی نسبت به دانش آموزان دیگر به علت شرایط جسمی اش تحمل می کند. بنابراین، نیازمند برخورد توأم با آرامش از جانب مسئولین است و مسؤلین برگزاری آزمون مکلف هستند شرایط آرامی را برقرار کنند نه این که باعث افزایش استرس آنان شوند. اگر تمام این ملاحظاتی که در ارتباط با امکان تقلب زیر باند و آنژیوکت وجود داشته باشد نیز، دلیل نمی گردد که با این خانم برخورد نابه جا شود.

رئیس فراکسیون زنان مجلس، در ادامه عنوان کرد: نکته اصلی بین ما و مسئولین مربوطه، رفتار نامناسب مدیر حوزه امتحانی بود که آنان این مساله را پذیرفتند. هم چنین تاکید نمودند که مدیر حوزه امتحانی در شرایطی که فرد استرس و التهاب داشته و شرایط جسمی مناسبی نداشته است، نتوانسته فضا را مدیریت کند. هم چنین، تخلف دیگر این بود که مدیر راکت بازرسی نداشته است و آموزش و پرورش این مساله را هم پیگیری می کند. قاسم پور به اقداماتی که باید در جهت جلوگیری از این برخوردها صورت بپذیرد، اشاره داشت و اظهار داشت: با سازمان سنجش هم مکاتباتی داشتیم که هر آنچه برای برگزاری آزمون ها، لازم است رعایت شود را از قبل به همه دانش آموزان اطلاع دهند، تا با استرس و التهاب مواجه نشوند. بخصوص، شرایط افراد حاملگی که در آزمون های کارشناسی، ارشد و دکتری شرکت می کنند، باید لحاظ شود.

وی اضافه کرد: خود دانش آموز شکایت کرده است و فرآیند شکایت طی می شود. ما و آموزش و پرورش هم پیگیر تخلفی که از ناحیه مدیر اتفاق افتاده است، هستیم. تخلف مدیر که نتوانسته جلسه را مدیریت کند از جانب آموزش و پرورش پذیرفته شده است و بر سر این اتفاق نظر وجود دارد. تا این زمان یک سری گزارشات مانند فیلمی که دوربین های حوزه امتحانی ضبط کردند را عرضه کردند و نشان دادند. ما نکات دیگر را هم مطرح کردیم و منتظر اقدامات لازم آنان هستیم.


منبع:

1400/05/06
23:00:18
0.0 / 5
990
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات کاربران بکسیها در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۲
بکسیها - اخبار اجتماعی
baxiha.ir - مالکیت معنوی سایت بکسیها متعلق به مالکین آن می باشد