وحیدی :

سم انتصابات سیاسی را دولت تدبیر به وزارت آموزش و پرورش تزریق كرد

سم انتصابات سیاسی را دولت تدبیر به وزارت آموزش و پرورش تزریق كرد

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات اظهار داشت: انتصابات سیاسی در آموزش و پرورش سمی بود که دولت تدبیر به بدنه آموزش و پرورش تزریق کرد و سبب شد این وزارتخانه از اهداف اساسی خود دور شود.محمد وحیدی نایب رییس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس در گفتگو با خبرنگار مهر درباب اقدامات مهم دولت مردمی برای حل مشکلات آموزش و پرورش گفت: تحول در ساختار آموزش و پرورش و آموزش عالی ضرورتی جدی است. این ساختار کارآمدی خودرا ثابت کرده، برای اینکه اسناد بالادستی که برای این ساختار تعریف شده است، هیچکدام اجرائی نشده، همه وزرا مدعی هستند که این اسناد را عملیاتی کرده اند، اما در واقعیت بخش های کوچکی از این سند اجرائی شده است.
نماینده مردم بجنورد در مجلس اظهار داشت: برای عملی کردن این اسناد باید فاکتورهای عملیاتی قابل اندازه گیری تهیه شود. توجه به معلمان بعنوان محوری ترین شخصیت تحول در نظام آموزش و پرورش امری ضروری می باشد. باید دقیقاً مراحل جذب، ارتقا، رتبه بندی و ارزش گذاری کیفی معلمان مشخص شود.
نایب رییس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس با اشاره به نگاه سیاسی دولت تدبیر به وزارت علوم و آموزش و پرورش اظهار داشت: سال ۹۲ مقام معظم رهبری در دو سخنرانی تاکید کردند که «آموزش از سیاسی کاری دور باشد، آموزش جایگاه سیاست نیست، بلکه جایگاهی است که فرهنگ کشور را می سازد.
انتصابات سیاسی سمی بود که دولت تدبیر به وزارت آموزش و پرورش تزریق کرد
وحیدی اشاره کرد: انتصابات سیاسی در آموزش و پرورش سَمی بود که به بدنه آموزش و پرورش تزریق و سبب شد این وزارتخانه از اهداف اساسی خود دور شود.
وی افزود: وقتی که یک گروه سیاسی در جایگاه تعلیم و تربیت قرار می گیرد، عملاً ۵۰ درصد ظرفیت واقعی این وزارتخانه را از بین می برد و سبب می شود که لطمه جدی به فرهنگ آموزشی کشور وارد شود، بنا بر این آموزش و پرورش و آموزش عالی باید از فضای گروه ها و جریانات سیاسی به دور باشند.
دولت شایستگان، دولت سیاسی نیست
وی با اشاره به اظهارات رئیسی در خصوص این که دولتی فراگیر تشکیل خواهم داد، اظهار داشت: بطور قطع دولت شایستگان، دولت سیاسی نیست و دولتی عملگرا خواهد بود که توانایی حل مشکلات را دارد.
نماینده مردم بجنورد در مجلس با تاکید بر این که انبوه مشکلات به دولت مردمی تحمیل شده است، اضافه کرد: در سخت ترین شرایط دولت دوازدهم به دولت سیزدهم تحویل داده می شود، شرایط اقتصادی و معیشتی خیلی مشکل است و بحران آب و اقتصاد کشاورزی سبب نارضایتی مردم شده است.
وحیدی افزود: درآمدهای دولتی به خاطر شرایط ظالمانه بین المللی به شدت کاهش پیدا کرده، دولت برای رفع موانع اقتصادی باید نگاهی به درون و هم نگاهی به بیرون از کشور داشته باشد تا بتوانیم در اقتصاد بین الملل حضور پیدا نماییم.

1400/05/07
11:25:53
0.0 / 5
803
تگهای خبر: آموزش
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات کاربران بکسیها در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۱
بکسیها - اخبار اجتماعی
baxiha.ir - مالکیت معنوی سایت بکسیها متعلق به مالکین آن می باشد