ثبت نام دانش آموزان پایه دهم مدارس شاهد تا 20 مرداد ادامه دارد

ثبت نام دانش آموزان پایه دهم مدارس شاهد تا 20 مرداد ادامه دارد

بکسیها: ثبت نام پایه دهم مدارس متوسطه دوم شاهد تا 20 مرداد بوسیله سامانه دانش آموزی پادا ادامه دارد.به گزارش بکسیها به نقل از مهر، مطابق دستورالعمل اجرائی ثبت نام دانش آموزان در مدارس در سال تحصیلی ۱۴۰۱-۱۴۰۰، ثبت نام مدارس برای سال تحصیلی پیش رو بصورت غیرحضوری و الکترونیکی برای دوره های مختلف تحصیلی از خردادماه شروع شده و اکنون نیز در حال انجام می باشد.
طبق اعلام اداره کل امور شاهد و ایثارگران وزارت آموزش وپرورش در شبکه شاد، ثبت نام دانش آموزان مدارس شاهد نیز در سامانه سیدا و بوسیله درگاه پادا http: //pada.medu.ir مطابق ضوابط و مقررات مربوط، انجام می شود.
به گفته رزاقی، مدیرکل مدارس شاهد و ایثارگران وزارت آموزش وپرورش، مدارس شاهد با مدارس عادی تفاوتی ندارند و فقط در ثبت نام تابع ضوابط خاصی هستند. این مدارس، جزو مدارسی هستند که بعنوان «نماد و الگوی ارزش های انقلابی» مطرح هستند و خانواده ها از ثبت نام در این مدارس برای تربیت فرزند خود احساس امنیت دارند.
مدارس شاهد ویژه دانش آموزان شهدا و ایثارگران است. ۷۳ درصد جمعیت مدارس شاهد از خانواده های شاهد و ایثارگران و مابقی از دانش آموزان نخبه علمی و برگزیدگان و خیرین مدرسه ساز است.
ثبت نام دانش آموزان در مدارس شاهد بصورت امتیازبندی است و جامعه هدف این مدارس در درجه اول فرزندان شهدا، فرزندان جانبازان (بالای ۲۵ درصد) و فرزندان آزادگان هستند و در رده دوم اولویت ثبت نام با ایثارگران (فرزندان جانباز زیر ۲۵ درصد، نوه شهید، برادر شهید، خواهر شهید و نوه ایثارگر) است و در درجه بعدی دانش آموزان فرهنگیان، دانش آموزان با رتبه های علمی و مقام های کشوری و دانش آموزانی که حافظ قرآن هستند.
در سال ۹۵، حدود ۳۷۰ هزار دانش آموز در مدارس شاهد تحصیل می کردند و هرساله پنج درصد به ظرفیت مدارس شاهد کشور اضافه می شود. هم اکنون ۱۳۵۰ مدرسه شاهد در کل کشور فعال است و در سال تحصیلی جدید، حدود ۴۰۰ هزار دانش آموز در این مدارس تحصیل می کنند.


منبع:

1400/05/07
21:28:07
0.0 / 5
748
تگهای خبر: آموزش
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات کاربران بکسیها در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۳
بکسیها - اخبار اجتماعی
baxiha.ir - مالکیت معنوی سایت بکسیها متعلق به مالکین آن می باشد